Jak przygotować mieszkanie do malowania?

gru 22

Jak przygotować mieszkanie do malowania?

Czasami potrzeba naprawdę niewiele, by odmienić wygląd całego mieszkania. Nie musimy przeznaczać na to dużych środków, zapożyczać się czy wyciągać ostatnich oszczędności z konta. Nie, nic z tych rzeczy! Natychmiastowy, ciekawy i trwały efekt osiągniemy, zmieniając kolor ścian. Oczywiście, aby tak było, musimy się do tego odpowiednio przygotować.

Wykonujemy pomiary

Fajnie by było, gdybyśmy mogli po prostu wziąć pędzel do ręki, zamoczyć go w farbie i malować nie bacząc na nic. Niestety, najpierw musimy wykonać pewną ważną rzecz – zrobić pomiary, aby dowiedzieć się, jak dużą powierzchnię chcemy pomalować. Ponadto, jak dobieramy emulsję, sprawdźmy, czy będzie ona pasować do podłoża w naszym mieszkaniu.

Przygotowanie ściany

Ściana, która zostanie pomalowana, powinna być jak najlepiej przygotowana – oczyszczona, gładka i sucha. Musimy więc uzupełnić wszystkie ubytki, także te, jakie powstały po usunięciu luźnego tynku. Te miejsca muszą być dokładnie wyczyszczone, powstałe zaś ubytki należy uzupełnić masą szpachlową i zagruntować.

pexels-photo-12

Zabezpieczenie mieszkania

Kolejną ważną czynnością jest dokładne, staranne zabezpieczenie mieszkania przed zachlapaniem. Jeśli tego nie zrobimy, to po remoncie będziemy mieć dodatkową, niepotrzebną pracę. Czyszczenie mieszkania po malowaniu jest bardzo frustrujące, bo niektóre plamy nie chcą zejść. Żeby nie mieć takich utrudnień po skończonym remoncie, przed malowaniem kupmy grube folie i taśmy maskujące. Więcej ciekawych informacji? Sprawdź tutaj.

Czym malować?

Malowanie powinniśmy zacząć w miejscu najtrudniejszym – w pobliżu okien. Używajmy do tego celu pędzla kaloryferowego lub owalnego, dzięki niemu z łatwością pomalujemy okolice framug czy narożnika sufitu. W normalnych miejscach, z dala od okien czy kaloryferów, najlepszy jest wałek malarski. Malowanie w ten sposób przebiega bardzo szybko, równomiernie, farba zaś jest optymalnie wykorzystywana. Oczywiście jak malujemy wałkiem, to musimy też kupić wiadro, kratkę i kuwetę malarską. Tak przygotowani możemy oczekiwać najlepszego efektu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *