Trendy 2017 – ciemne kolory ścian

mar 23

Trendy 2017 – ciemne kolory ścian

Czerń, ciemny grafit i przede wszystkim butelkowe odcienie zieleni – intensywne kolory rozgościły się w tym sezonie na salonach. Nic dziwnego – ciemne barwy na ścianach pozwalają osiągnąć wyjątkowe efekty dekoracyjne. Jeśli szukasz ciekawego sposobu na urozmaicenie aranżacji swojego mieszkania, sprawdź które ciemne kolory są obecnie najmodniejsze.

Mimo, że styl skandynawski niepodzielnie rządzi w aranżacji wnętrz, jego stonowane barwy mogą się już nudzić. Wszechobecna biel z pewnością wygląda znakomicie, jednak najnowsze kolorystyczne trendy stanowią dla niej mocną konkurencję.

Kolor jarmużu

master-bedroom-2014865_1280

Instytut Pantone to wyrocznia w świecie kolorów. Co roku amerykańska placówka publikuje listę kolorów, które będą najmodniejsze w danym sezonie. Wybór barw nie jest przypadkowy – pracownicy Pantone opierają się na dokładnej analizie tego, co we wnętrzarskiej modzie najbardziej inspiruje. Tym razem wybór padł m.in. na ciemny zielony, a dokładnej na szary odcień zieleni, jaki znamy chociażby dzięki liściom jarmużu. Ten chłodny odcień zieleni ma działać kojąco na zmysły, dlatego będzie idealnym wyborem np. do lub sypialni. Więcej ciekawych wskazówek odnośnie aranżacji tego pomieszczenia przeczytasz na: http://bilgoraj.com.pl/jak-modnie-i-wygodnie-urzadzic-sypialnie,,3,11,11,1,17609,n.html

Grafit

bed-890579_1280

Jasny odcień szarości cieszył się dotychczas ogromną popularnością. W 2017 roku modniejszym rozwiązaniem będzie ciemniejsza wersja, czyli grafit. Barwa ta jest niezwykle elegancka i łatwo łączy się z innymi kolorami, dlatego stanowi dobre tło dla wnętrzarskich eksperymentów.

Blue jeans

A właściwie kolor denimu. Chłodny i intensywny odcień błękitu wiedzie prym nie tylko na modowych wybiegach i w kolekcjach sklepów sieciowych. Denim sprawdzi się również znakomicie w aranżacji wnętrz, gdzie można łatwo łączyć go z zielenią, szarością, bielą, czernią czy naturalnymi kolorami drewna.

Ponadto w aranżacyjnych trendach coraz więcej miejsca zyskuje czerń. Pojawia się nie tylko na meblach czy dodatkach, ale coraz częściej również na ścianach. Jest to dość trudny do ogrania aranżacyjny krok, jednak dobrze zestawiony z innymi barwami, pozwoli osiągnąć niebanalny efekt dekoracyjny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *