Modne kolory ścian – jak wpływają na nasze samopoczucie?

lut 20

Modne kolory ścian – jak wpływają na nasze samopoczucie?

Trendy wnętrzarskie w 2017 roku sugerują wykorzystanie ciepłych barw natury lub pastelowych kolorów w pomieszczeniach. Czy zdajemy sobie sprawę, jak kolory wpływają na nasze samopoczucie i czy otoczeni wybranym odcieniem będziemy mogli odprężyć się, pracować lub uczyć w mieszkaniu?

Gdzie pasuje zielony?

Odcień zielony jest barwą uniwersalną i dobrą dla każdego. Mieszkając w zielonym pokoju, będziemy się czuli bezpiecznie i spokojnie. Odzyskamy duchową równowagę nabierzemy pozytywnej energii i pozbędziemy się stresów. Jest to więc często wybierana barwa do pokojów dziecięcych oraz sypialni. W salonach lepiej sprawdzają się jednak inne odcienie – bardziej żywiołowe, mobilizujące i radosne.

korytarz

Błękit nieba w domu

Błękitny kolor zalecany jest przede wszystkim do sypialni, gabinetów i pokojów dziecięcych. Barwa ta, choć kojarzona z chłodnymi kolorami, jest niezwykle kojąca, pozwala uspokoić zszargane nerwy, ale również pomaga przy zasypianiu. Dobrze działa na koncentracje i skupienie – jeśli planujemy się uczyć lub pracować przy ważnym projekcie, możemy udać się do błękitnego pokoju, tam zyskamy warunki sprzyjające wykonywaniu zaplanowanych zadań.

Różowa radość

Różowy, choć kojarzony jest przede wszystkim z pokojami dziewczęcymi, może mieć dobry wpływ również na dorosłych domowników. Przy tym należy zaznaczyć, że wybrana farba nie musi posiadać pastelowego odcienia – równie dobrze się sprawdzą barwy mocniejsze i odważniejsze. Różowy pomaga poradzić sobie ze smutkiem i dołami emocjonalnymi. Zmniejsza agresję, irytację i poczucie osamotnienia. Buduje poczucie bezpieczeństwa, pomagając się zrelaksować – sprawdzi się nie tylko w sypialniach, ale też w kuchniach i jadalniach.

nr15

Orzechowe ściany

Brązowy kolor to barwa ziemi, pozwalająca żyć zgodnie z rytmem natury i dająca poczucie stabilizacji. Jest wskazana szczególnie osobom niepewnym siebie i zagubionym. Wprowadza do pomieszczeń ciepły i przytulny nastrój.

Jak widać wszystkie kolory 2017 dążą do jednego – żeby stworzyć przytulne otoczenie we własnym mieszkaniu. Więcej o kolorach i ich wpływie na nasze samopoczucie znajdziemy tutaj: http://deko-rady.pl/porady/kolory-scian-wplywaja-samopoczucie_11194

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *