Z czego wykonać oryginalne dodatki i meble?

mar 06

Z czego wykonać oryginalne dodatki i meble?

Doskonałą dekoracją nowoczesnych mieszkań i lokali są meble DIY. Przy odrobinie wysiłku każdy wykona je samodzielnie z łatwo dostępnych materiałów. Oto przykłady takich mebli „zrób to sam”.

Europalety

Z palet zrobisz niemal każdy mebel, jaki przyjdzie Ci do głowy? Łóżko? Biurko? Stolik? Szafka? Nic prostszego, palety to wdzięczny materiał, a jego wielkim atutem jest niska cena i łatwość dostępu. Poza tym palety stanowią gotowy półprodukt, który pozwoli Ci łatwo i szybko wykonać coś z tzw. niczego. Rozdzielanie, zbijanie czy cięcie europalet nie jest trudne. Ich powierzchnię zaś wystarczy lekko przeszlifować i na końcu pomalować lakierem bezbarwnym lub innym preparatem do drewna, również barwiącym.

Płyta OSB

Kolejny materiał, który jest obecnie bardzo ceniony i pozwoli Ci łatwo wykonać oryginalne dekoracje. Możesz wykorzystać taką płytę choćby tylko jako swego rodzaju wykładzinę czy okładzinę. Pokryta nią część ściany będzie skutecznie wyróżniała pomieszczenie. Z płyty OSB możesz również wykonać meble, zagłówki, blaty, ale i podłogi. Jej powierzchnię możesz wygładzić za pomocą papieru ściernego i pokryć bezbarwnym lakierem. Mode jest również malowanie jej na biało.

meble DIY

Skrzynki po jabłkach

Bardzo łatwo wykonasz z nich regał, szafkę na buty, stolik nocny czy kawowy i wiele innych dekoracyjnych, a przy tym funkcjonalnych mebli. Jest niezwykle łatwa w obróbce, tania i uniwersalna, a jej prosta budowa wzbudza zachwyt wielu projektantów wnętrz. Warto mieć w swoim mieszkaniu czy biurze jakieś elementy wykonane ze skrzynek na owoce. Pomalowane na biało lub pokryte bejcą czy lakierem mogą świetnie prezentować się w każdym wnętrzu w formie przydatnych mebli.

meble z palet

Dekoracje DIY

Warto wykonać własnoręczne dekoracje – będziemy mieli wtedy pewność, że są one jedyne w swoim rodzaju. Mogą to być napisy, obrazki, suche bukiety – ważne abyśmy wykazali się odrobiną kreatywności.

A jeśli szukasz większej ilości inspiracji na temat mebli DIY, zajrzyj tu: http://art4u.com.pl/twoje-wlasne-meble-oryginalne-aranzacje-wnetrz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *