Wielki duchem salon minimalistyczny

sty 10

Wielki duchem salon minimalistyczny

Im większe mieszkanie, tym więcej można w nim postawić. Im mniejsze, tym więcej postawić trzeba. Przestrzeń robi się dzięki temu przytulna, rodzinna i „mieszkankowa”. W 100% oswojona, pozbawiona swoistej pierwotnej i dzikiej świeżości.

Ale czy to jedyne wyjście i przykra konieczność? Nie ma od tego żadnego odwołania? Przecież nie każdy chce żyć w przepychu, przytłoczony futerkowymi poduszkami i powykręcanymi świecznikami. Odpowiedzią na to pytanie jest salon minimalistyczny.

ława do kawy

Minimalizm, czyli co?

Minimalizm to przestrzeń dla ciała i umysłu, to otwartość i swoboda, to w końcu niezależność i komfort. Salon urządzony w tym stylu cechuje się przejrzystością, jasnością, czystością i przestronnością. Ujawnia mnóstwo miejsca, na którym można by coś postawić, a jednocześnie mówi: „stop, zachowaj umiar, delektuj się pustką”.

Przestrzeń urządzona minimalistycznie wycisza. Pozwala odpocząć po dniu ciężkiej pracy i uciec od zgiełku miasta. Jest prosta w sprzątaniu, bo nie zwiera wielu elementów, na których osiadałby kurz.

table-791584_1280

Zasady urządzania salonu minimalistycznego

Najlepszą kolorystyką dla minimalistycznych wnętrza jest ta stonowana i spokojna. W takich aranżacjach wnętrz biel, czerń, beż, szarość –będą w porządku. Świetnie współgrają z powierzchniami gładkimi, jednolitymi, delikatnymi, a nawet błyszczącymi.

W salonie minimalistycznym stoi niewiele mebli, za to pieszczą oko jakością. Stoją na nich dodatki, jest ich jednak niewiele i nie pochodzą z prezentu podarowanego przez ciotkę, nieco szaloną miłośniczkę porcelany z różowymi kociętami. Należy bowiem pamiętać, że jeśli dekoracji jest mniej, bardziej przykuwają wzrok. Warto zadbać o ich oryginalność. Może w tym pomóc ten zbiór aranżacji wnętrz.

Ostatnią zasadą jest docenianie geometrii. Minimalistyczne wnętrza wprost kochają prostotę i liniowość, w związku z czym nie trzeba się bać wielkich obrazów z trójkątami czy kwadratami, nawet jeśli figury mają żywy czerwony kolor. Kilka mocnych akcentów nie zaburzy, ale jeszcze bardziej zaakcentuje spokój i harmonię salonu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *