Jaka szafka pod umywalkę?

gru 21

Jaka szafka pod umywalkę?

Komfort podczas codziennych czynności higienicznych to tak naprawdę podstawa, która potrzebna jest każdemu. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie mycia zębów przez dziesięć minut w pozycji pochylonej – jest to nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niezdrowe. A kto zadba lepiej o nas niż my sami?

Umywalka z szafką

Dlatego tak istotne jest odpowiednie dopasowanie szafki pod umywalkę. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, które z nich są najlepsze? Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zakup umywalki razem z szafką – taki zestaw jest od razu odpowiednio dopasowany, więc nie musimy się martwić, że coś nie będzie współgrało. Dlaczego takie rozwiązanie jest najlepsze? Ponieważ bez problemu ukryjemy na przykład syfon, a ponadto w szafce schowamy także środki chemiczne lub ręczniki. Czy jednak jesteśmy skazani tylko na taką możliwość?

bathroom-1085991_960_720

Co innego?

Oczywiście, że nie. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek łazienkowych, które można dopasować do umywalki. Istotne, aby zwrócić uwagę na materiał, z jakiego taka szafka jest wykonana. Każda szafka łazienkowa powinna być pokryta specjalnym lakierem poliuretanowym, który jest odporny na wilgoć, parę wodną i samą wodę. Zwłaszcza w okolicy szafki możliwe jest zachlapanie wodą – niedopasowane meble mogą „spuchnąć” lub popękać, a wówczas będą nadawały się wyłącznie do wyrzucenia.

Ważne funkcje

Poza tym warto zastanowić się, jaką funkcję ma pełnić szafka umywalkowa. Jeżeli sama umywalka jest niewielkich rozmiarów to warto, aby szafka była nawet dwukrotnie szersza, o ile oczywiście pozwala nam na to powierzchnia łazienki – wówczas będziemy mogli postawić na niej kosmetyki lub świece dekoracyjne. Tutaj wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz także tu.

W przypadku dużej rodziny istotne są inne kwestie niż dekoracje, jak na przykład dużo miejsca na przechowywanie ręczników – tutaj sprawdzi się szafka z dużą ilością szuflad. Jedną z największych zalet szafek umywalkowych, niezależnie od ich rodzaju jest ich funkcjonalność w małych pomieszczeniach, dzięki czemu znajdą zastosowanie w każdej łazience.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *