Jakie są sposoby na urządzenie kuchni?

gru 17

Jakie są sposoby na urządzenie kuchni?

Dobrze urządzona kuchnia to już połowa sukcesu, to gwarant, że w takim miejscu będziemy czuć się dobrze, swobodnie i komfortowo, a dzięki temu nasze potrawy będą jeszcze smaczniejsze. Jak urządzić taką kuchnię? Przede wszystkim liczy się dobry plan, później wszystko już pójdzie łatwiej.

Czym jest trójkąt roboczy?

Na pewno przygotowanie potraw to wiele różnych działań, które powinny być wykonywane w ustalonej i przemyślanej kolejności. Zaczynamy od tego, że wyjmujemy produkty z lodówki, następnie je myjemy i wrzucamy do garnka lub na patelnię. Taka kolejność jest logiczna, na jej podstawie można stworzyć wygodną kuchnię.

Wszystkie te prace powinny układać się w tak zwany trójkąt roboczy – wierzchołek trójkąta to lodówka, zlewozmywak i kuchenka. Podczas gotowania bardzo często poruszamy się między nimi a blatami roboczymi. Nie mogą być one zbyt daleko od siebie.

pexels-photo-89235

Więcej sprzętu w kuchni

Współczesne kuchnie są zupełnie inne niż dawniej. Projektuje się je tak, aby, jak najbardziej usprawnić w nich pracę. Trójkąt roboczy to dobry punkt wyjścia do kolejnych działań. Nie skupiamy się tylko na nich, w naszej kuchni pojawia się więcej sprzętu.

Mamy więc strefę czystą i brudną, oznacza to, że obok zlewozmywaka do mycia naczyń, jest drugi, który służy do mycia i płukania produktów. Potrawy na ciepło zaś można robić w różnych miejscach, nie tylko na płycie kuchennej, ale też w piekarniku czy kuchence mikrofalowej. Po więcej ciekawych informacji zobacz też pod tym adresem.

Inne rozwiązania

Coraz bardziej popularna jest kuchnia z wyspą. Do urządzeń, które znajdują się na wyspie, możemy podejść z kilku stron, jest więc możliwość, aby umieścić płytę kuchenną i zlewozmywak  bezpośrednio obok siebie.

Warto też zauważyć, że w nowoczesnych kuchniach wszystkie meble i sprzęty są oddzielone od siebie. Nie tak jak dawniej, że wszystko jest połączone. Mamy więc wolno stojące stanowiska pracy, wszystkie zaś niezbędne sprzęty, jak płyta kuchenna, piekarnik czy mikrofalówka znajdują się na mobilnych szafkach. To na pewno ciekawe rozwiązanie, sprawdza się jednak w większych kuchniach.

Gdzie szukać pomysłów na aranżacje kuchni?

A jeśli chcesz jeszcze nie masz ulubionych miejsc z aranżacjami wnętrz, które podpowiadają Ci, jak urządzić kuchnię, to koniecznie sprawdź aranżacje kuchni na Facebooku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *