Jakie są zalety choinek żywych, a jakie sztucznych? Jaką wybrać?

lis 11

Jakie są zalety choinek żywych, a jakie sztucznych? Jaką wybrać?

Choinka jest tym, co ze świętami kojarzy się chyba najbardziej. Co roku czekamy na przyozdobienie świątecznego drzewka, które wprowadzi do domu wyjątkowy klimat. Tylko jakie drzewko wybrać, sztuczne czy żywe? Jakie są zalety jednego i drugiego?

Zapach tworzy nastrój

Żywa choinka niewątpliwie wniesie do domu trochę leśnego zapachu, jednak trzeba oczywiście pamiętać, że nie wszystkie iglaki pachną tak samo intensywnie. Na pewno świerk pospolity będzie dobrym wyborem, jeśli to właśnie o zapach żywicy chodzi nam najbardziej. To ten subtelny zapach lasu sprawia, że świąteczny klimat w domu jest jeszcze lepszy.

snow-man-1813806_960_720

Urozmaicenie

Dzięki temu, że kupujemy żywą choinkę, nasze świąteczne drzewko może co roku prezentować się inaczej. Możemy wybierać między różnymi kształtami, gatunkami, rozmiarami. Każde z naturalnych drzewek będzie inne, dlatego jest to na pewno duże urozmaicenie. Jeśli jakiś gatunek iglaka nam się znudzi, to możemy w następnym roku zdecydować się na coś innego. W przypadku sztucznej choinki posiadamy to samo drzewko kilka lat, a możemy zmienić co najwyżej ozdoby, jakie zdecydujemy się użyć.

Cena gra rolę

Sztuczne drzewko, patrząc długofalowo, jest na pewno większą oszczędnością. Zakupione raz, będzie nam służyło latami. Dlatego, nawet jeśli wydamy na nie na początku więcej, to w kolejnych latach ten wydatek już nam odpadnie. W przypadku żywych drzewek, co roku wydajemy na nie pewną sumę pieniędzy. Kwota ta zależy od wielkości i gatunku iglaka.

Długa żywotność sztucznych choinek

Sztuczne drzewko na pewno postoi nam dłużej dlatego, jeśli lubimy przedłużać świąteczny klimat, ubierając choinkę wcześnie i rozbierając ją późno, to sztuczne drzewko będzie na pewno lepszym wyborem. Z takiego drzewka bowiem nie będą sypały się igły, które trzeba codziennie zamiatać. Również przez cały czas będzie wyglądało tak samo. Nie będzie coraz bardziej wysychać czy robić się mniej gęste. Więcej znajdziesz pod adresem http://domhobby.pl/kupujesz-choinke-sprawdz-dlaczego-warto-wybrac-sztuczne-drzewko/.

Wybór pomiędzy drzewkiem sztucznym a żywym to tak naprawdę bardzo indywidualna sprawa. Dla osób, jakie chcą mieć w domu drzewko bezproblemowe, o jakie nie trzeba specjalnie dbać i za którym nie trzeba co roku stać w kolejce do stoiska z iglakami, odpowiednie będzie drzewko sztuczne. Natomiast ci, dla których święta nierozerwalnie kojarzą się z zapachem iglaka, zapewne nie zmieniliby żywej choinki na żadną inną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *