Kabina prysznicowa – jaka będzie najlepsza?

paź 09

Kabina prysznicowa – jaka będzie najlepsza?

Wybranie odpowiedniej kabiny prysznicowej to teoretycznie tylko bardzo proste zdanie. Jednak jak się okazuje różnorodność ustawień i kombinacji powoduje, że można mieć z tym trudności.

Rodzaje kabin prysznicowych – narożnikowa

Coraz częściej sami producenci dodają coraz to nowsze elementy, które zwiększają komfort korzystania z łazienki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaje kabin prysznicowych, jakie mamy do wyboru. Najczęściej spotykanymi są kabiny narożne, zwane też narożnikowymi. Ten typ kabiny prysznicowej idealnie sprawuje się w niewielkich łazienkach, gdzie dysponujemy niewielką powierzchnią. Dodatkowym atutem jest możliwość zamontowania ich do dwóch przylegających ścian.

frogs-1517955_960_720

Asymetryczna i przyścienna

Drugim popularnym rodzajem kabiny prysznicowej jest kabina asymetryczna. Jest to również kabina narożna, jednak jeden z przylegających do ściany boków jest dłuższy niż drugi. Kolejnym rodzajem kabin są kabiny przyścienne. W tym przypadku kabina przylega jedynie do jednej ściany łazienki – daje to możliwość większej swobody w aranżacji wnętrza.

Kształt kabiny prysznicowej

Równie ważny co rodzaj, jest kształt kabiny prysznicowej. Kabiny stosowane do zabudowy narożnej posiadają bardzo dużo kształtów oraz rozmiarów. Dzięki temu można dobrać, taką, która będzie pasowała idealnie do naszego wnętrza. Kabiny narożne można spotkać w kształcie kwadratów, prostokątów, ale również pięciokątów, są kabiny półokrągłe, jak i owalne. Kabiny przyścienne charakteryzują się kształtem półokrągłym oraz okrągłym. Kabiny wolnostojące występują przede wszystkim w kształcie koła.

Jaki wybrać materiał?

Wybierając kabinę prysznicową, należy również wybrać odpowiedni materiał, z jakiego będzie ona wykonana. Najczęściej spotykanymi ściankami w kabinach prysznicowych są te wykonane z akrylu. Przede wszystkim są one tanie, jednak nie mają dużej wytrzymałości. Droższym rozwiązaniem jest szkło – droższe, jednak dużo wytrzymalsze.

Decydując się na kabinę prysznicową, należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych elementów. Podstawowym jest wielkość łazienki, a co za tym idzie rozmiary kabiny prysznicowej. Im większa łazienka, tym na większy prysznic możemy sobie pozwolić. Dodatkowo materiały, z jakich została kabina wykonana, co przekłada się na jej cenę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *