Mniej znaczy więcej, czyli styl skandynawski receptą na każde wnętrze

sie 28

Mniej znaczy więcej, czyli styl skandynawski receptą na każde wnętrze

Biel, nieskomplikowana forma dodatków oraz mebli, a także naturalne barwy – to główne wyznaczniki stylu skandynawskiego. Minimalistyczne rozwiązania wnętrzarskie, jakim hołdują mieszkańcy Danii czy Szwecji znajdują wielu zwolenników na całym świecie. Jeśli marzy Ci się jasne wnętrze, nieprzytłoczone masą dodatków i ciężkich mebli, postaw na scandi.

Dlaczego w skandynawskich wnętrzach króluje biel? To sprytny sposób mieszkańców tej części świata na zapewnienie sobie odrobiny więcej światła. Białe ściany oraz podłogi odbijają światło, dzięki czemu krótkie dni wydają się mniej ponure. Takie rozwiązanie na nic by się zdało, gdyby Skandynawowie przytłaczali swoje mieszkania nadmiarem mebli i elementów wyposażenia. Dlatego właśnie w stylu skandynawskim króluje minimalizm.

Scandi nie jedno ma imię

homes-for-sale-hoboken-nj-1316365_1280

W stylu skandynawskim można wyraźnie wyróżnić 3 zasadnicze nurty – duński, szwedzki oraz norweski. Ten pierwszy uznawany jest za najbardziej romantyczny i przytulny. To właśnie w duńskich wnętrzach znajdziemy najwięcej drewna w naturalnym odcieniu czy stylizowanych mebli. Z kolei w stylu fińskim wszechobecna biel jest przełamana kontrastem czerni oraz geometrycznymi formami. Natomiast wyznacznikiem szwedzkiej odmiany scandi jest minimalizm posunięty aż do surowości wystroju. Forma mebli i sprzętów jest ograniczona do minimum, przez co zyskują one ponadczasową elegancję. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić salon minimalistyczny lub inne pomieszczenie, szwedzkie scandi będzie idealnym rozwiązaniem.

W jakich wnętrzach sprawdzi się styl skandynawski?

We wzornictwie właściwym dla stylu skandynawskiego, w parze z minimalizmem idzie również funkcjonalność, dlatego scandi możesz zastosować w aranżacji wszystkich pomieszczeń swoim domu. Nie tylko salon będzie wyglądał doskonale w białej odsłonie uzupełnionej prostymi dodatkami. Skandynawska kuchnia to miejsce, w którym gotowanie jest czystą przyjemnością, a z kolei w sypialni urządzonej w tym stylu na pewno zaznasz błogiego snu. Co więcej w takiej stylistyce możesz również wykończyć pokój swojego dziecka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *