Jak dbać o panele podłogowe?

sie 27

Jak dbać o panele podłogowe?

Panele podłogowe nadają stylu każdemu pomieszczeniu. To dzięki nim można wykończyć pomieszczenie. Dlatego też, dbanie o nie to bardzo ważny aspekt.

Popularny wybór

Panele są najczęściej wybieranym pokryciem podłogi, zarówno w domu, jak i mieszkaniu. Wygląd paneli jest bardzo elegancki. Dbanie o estetykę zatem wydaje się bardzo prostym zadaniem. Decydując się na takie rozwiązania w naszym domu, koniecznie trzeba wiedzieć jak dbać o panele.

Pielęgnacja

Bez takiej wiedzy szybko ulegną one zniszczeniu i nie będziemy mogli się cieszyć nimi przez długi okres. Panele podłogowe wymagają dużo więcej uwagi i dużo więcej dbałości niż zwykłe deski podłogowe. Stosując się do poniższych zaleceń, mamy pewność, że nasze panele wytrzymają długie lata. Zabieg ten należy powtarzać co jakiś czas.

abstract-1551420_960_720

Jak dbać o panele?

Po pierwsze musimy oczyścić pomieszczenie ze zbędnych przedmiotów, jakie znajdują się na podłodze. Także wszelkie kwiatki wolnostojące, świeczniki i tego typu przedmioty powinniśmy wynieść do drugiego pomieszczenia. Dzięki temu dostaniemy się do każdego miejsca i będziemy mieli możliwość wyczyszczenia naszej podłogi.

Kolejne kroki

Kolejnym krokiem, o jakim musimy pamiętać to dokładne pozamiatanie pomieszczenia. Należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia – kurz, włosy, sierść zwierząt i inne okruchy. Musimy pamiętać, że konieczne jest zaglądniecie pod każdy stolik, krzesło czy szafę – dzięki temu będziemy mieli pewność, że kurz „nie wyjdzie” nam po pewnym czasie. Nieczystości z podłogi można usunąć odkurzaczem lub tradycyjnie przy pomocy zmiotki.

Praktyczne porady

Musimy pamiętać, aby dobrać odpowiednią końcówkę, żeby nie zarysować naszej podłogi. Należy również pamiętać o tym, że panele są bardzo delikatne. Wszystko zależy od poziomu ścieralności, jaki nasz konkretny model posiada. Panele są bardzo wrażliwe na nasze obuwie – twarde podeszwy puttów mogą doprowadzać do ich szybszego niszczenia. Również popularne kapcie, w których na co dzień chodzimy – wyposażone w twardą gumę – mogą doprowadzić do dużego niszczenia paneli. Najlepsze będą zwykłe szmaciane kapcie. Dzięki nim będziemy mieli pewność, że panele podłogowe nie będą szybko się zużywały. Ciekawe rady także pod linkiem http://www.zaradni.pl/dom-i-ogrod/jak-pielegnowac-panele-podlogowe-oto-podstawowe-zabiegi-pielegnacyjne/1,10964.

Zabezpieczamy meble

Warto jest  pamiętanie o odpowiednim zabezpieczeniu mebli, tak aby nie rysowały one naszej podłogi. Mowa o podklejaniu nóżek nie tylko szaf czy łóżka, ale także wszystkich krzeseł specjalnymi podkładkami. Wbrew obowiązującym trendom, używanie mopów lub wilgotnych ściereczek nie jest najlepszym rozwiązaniem do czyszczenia podłogi. Panele są mało odporne na działanie wody. Najlepiej do czyszczenia paneli używać odpowiedniego mleczka ochronnego do paneli, dzięki nim można zaimpregnować i sprawić, że będzie wyglądała jak nowa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *