Wybieramy karnisze

sie 16

Wybieramy karnisze

W wielu domach nieodłączną ozdobą okien są karnisze. Niektórzy nie wyobrażają sobie, by zamienić je na przykład na same rolety. To od rodzaju karnisza zależy między innymi, jak materiał firan albo zasłon będzie się układał na oknie. Zatem o czym pamiętać dokonując tego wyboru?

Stylowy karnisz

Na pewno trzeba zadbać o to, by taki karnisz wpasowywał się idealnie do wnętrza pod kątem stylu. Nie może on wybijać się ponad całość i stanowić odrębną, niepasująca do niczego rzecz. Jeśli wnętrze pomieszczenia jest urządzone w stylu rustykalnym, to lepszy będzie karnisz drewniany. Natomiast nowoczesne wnętrza i metalowe karnisze pasują do siebie idealnie

Dobrze wymierzone okno

Dobrze wymierzmy nasze okno, na jakim chcemy taki karnisz umieścić. Standardowo przyjmuje się, że najlepiej jest, gdy rura od karnisza wychodzi z dwóch stron ramy okna, mniej więcej na około piętnaście do dwudziestu centymetrów. Wtedy dekoracja prezentuje się najlepiej, ponieważ firanka zakrywa w całości okno. Nie ma prześwitów po bokach. Ważne również, by zawieszona firanka nie opierała się na parapecie. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Trzeba karnisze zamontować w taki sposób, by odstawały od ściany na odpowiednią długość. W sklepach można znaleźć różne systemu mocujące, jakie pozwolą wykonać montaż w sposób odpowiedni. Jeśli kupiliśmy z krótkie mocowania, to dokupić trzeba odpowiedniej długości wsporniki. To powinno nam pomóc. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o karniszach, sprawdź stronę http://www.strefa-kobiet.pl/artykul/szczegoly-sa-wazne-sprawdz-jak-wybrac-odpowiednie-karnisze.

Kolor

Kolejną rzeczą jest odpowiedni kolor takich karniszy. Niektórym się wydaje, że nie ma to dużego znaczenia, jednak nic bardziej mylnego. Z racji tego, że w pomieszczeniu dążymy do maksymalnej harmonii, to dopasujmy kolor karnisza z już istniejącymi elementami. Może to być kolor żyrandolu albo też metalowych wstawek na meblach. Jeśli w takich detalach występuje kolor srebrny, to nie upierajmy się przy karniszach w odcieniach złota lub starej miedzi. Zachowajmy tutaj spójność.

silhouette-1589265_960_720

Ozdoby

Na końcu karnisza umieszczona jest zazwyczaj jakaś ozdobna końcówka. Zwróćmy również na ten szczegół uwagę podczas wyboru karnisza. Warto wiedzieć, że w pomieszczeniach nowoczesnych sprawdzają się proste formy końcówek. Natomiast tam, gdzie styl jest klasyczny, większe zdobienia i fantazyjne kształty jak najbardziej wchodzą w grę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *