Które rolety mają najbardziej dekoracyjne walory?

sie 14

Które rolety mają najbardziej dekoracyjne walory?

Sposobów na dekorację okien mamy dużo. Jednak jeśli chcemy zdecydować się na rolety, tutaj warto zwrócić uwagę na te najbardziej dekoracyjne rodzaje rolet. Które modele prezentują wysokie walory ozdobne?

Rolety rzymskie

Na pewno duże możliwości, jeśli chodzi o walory estetyczne, dają rolety rzymskie. Szczególnie podwinięte prezentują się bardzo ciekawie. Sposób zwijania jest tutaj bowiem inny od tradycyjnego. Zwykle bowiem materiał zawijany jest na rolkę, przez co okno jest całkowicie odsłonięte. Natomiast w przypadku rolety rzymskiej materiał podwijany jest poziomo tak, że tworzy bardzo dekoracyjne poziome marszczenia. Często też dół zakończony jest ładną falbanką lub jakimiś frędzlami, to daje jeszcze bardziej dekoracyjny efekt.

the-window-recess-1481359_960_720

Właściwy materiał

Materiał ma tutaj duże znaczenie. Od jego rodzaju bowiem zależy czy takie rolety będą działały raczej jak rodzaj ciężkiej zasłony, czy też będą pełniły funkcję prześwitującej firanki. Wszystko zależ od tego, jaki efekt chcemy w pomieszczeniu osiągnąć. Warto także sprawdzić, czy taki materiał można prać, ponieważ w wielu modelach jest to jak najbardziej możliwe. Dlatego jak widać, porównanie do firan lub zasłon nie jest tutaj bezpodstawne.

Roleta austriacka

Zapewne jeszcze bardziej dekoracyjnym rodzajem rolet jest roleta austriacka. Tutaj marszczenia są jeszcze bardziej widoczne niż w wersji rzymskiej. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że ten rodzaj rolet bardzo zmienia wystrój wnętrza. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się na rodzajem i kolorem tkaniny. W sprzedaży oprócz materiałów ciężkich dostępne są również wersje z woalu. W rezultacie bardzo przypominają one firanki, które można podnosić w poziomie, dzięki wszytym taśmom, jakie połączone są w jeden wygodny mechanizm. Więcej w temacie rolet znajdziemy pod linkiem http://cafepineska.pl/ozdobic-okno-rozne-rodzaje-pieknych-funkcjonalnych-rolet/.

Piękna dekoracja

To bardzo piękna dekoracja okna, jaka jest coraz bardziej popularna, szczególnie we wnętrzach tradycyjnych. Otrzymujemy dzięki nim bardzo przytulne i ciepłe pomieszczenie, które sprawia wrażenie bardzo przytulnego. Jeśli chcemy, by zastosowane rolety miały duże walory dekoracyjne, to na pewno powinniśmy pomyśleć o roletach rzymskich albo austriackich.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *