Jak samodzielnie ozdobić doniczki?

sie 01

Jak samodzielnie ozdobić doniczki?

Moda na hand made nie przemija. Okazuje się, że nie musisz mieć specjalnych zdolności plastycznych by wykonać ciekawie wyglądające ozdoby. Z pewnością Twoją domową aranżację ożywią własnoręcznie ozdobione doniczki, w których zasadzisz zioła czy kwiaty. Taka dekoracja parapetu będzie bardzo gustowna. Poznaj nasze sposoby na piękne doniczki!

Doniczki ze starych puszek

Z pewnością słyszałaś o drugim życiu rzeczy. Wykonując doniczki z pustych puszek, nadasz im nowe życie i sprawisz, że zioła w kuchni będą miały niecodzienną oprawę. Z pewnością masz w domu kilka pustych puszek po przetworach i sznurek. W oczyszczonej puszcze w denku wykonaj otwór – najlepiej sprawdzi się do tego gwoźdź. Dzięki niemu zasadzona roślina nie ulegnie zawilgoceniu, a nadmiar wody będzie ściekał. Jeśli lubisz industrialne dekoracje możesz pozostawić puszkę w kolorze srebrnym, przyklejając jedynie karteczkę z nazwą rośliny lub wiążąc kokardę z jutowego sznurka. Możesz zrobić też patyczki, na których umieścisz małe kartoniki z dekoracyjnie wypisanymi nazwami roślin. Połączenie srebrnej puszki i soczystej zieleni da znakomity efekt. Inne, ciekawe inspiracje znajdziesz na tej stronie.

Decoupage, czyli piękne i delikatne doniczki

Lubisz styl rustykalny albo białe ozdoby? Teraz możesz mieć delikatne, białe doniczki, które zrobisz samodzielnie. Jak? To całkiem proste! Wystarczy, że przygotujesz sobie serwetki z ulubionymi motywami – mogą być anioły, kwiaty czy rustykalne wzory. Musisz także zaopatrzyć się w specjalny klej do decoupage oraz pędzel. Cała sztuka polega na równym wycięciu barwnych wzorów z serwetek i przyklejeniu do doniczki. Po tym jak całość wyschnie trzeba jeszcze dwukrotnie pomalować doniczkę klejem, tak by aplikacja wtopiła się w tło. Jeśli masz dużo ceramicznych, mało atrakcyjnych doniczek ten sposób pozwoli Ci je pięknie udekorować. A jeśli Ci się spodoba metodę decoupage możesz wykorzystać do ozdabiania butelek czy dzbanków. Zobaczysz, jak wielką frajdę Ci to sprawi! Tutaj znajdziesz więcej przykładów wykorzystania tej techniki dekoracji: http://kobietamag.pl/samodzielnie-udekorowac-dom-decoupage-inne-pomysly/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *