W jaki sposób urządzić przedpokój?

lip 31

Czasami podczas urządzania mieszkania lekceważymy przedpokój, jakby było to miejsce mniej ważne, niż pozostałe. Co prawda, nie spędzamy tam za dużo czasu, ale to przecież w nim witamy gości. Powinien być jak najlepiej i najbardziej funkcjonalnie urządzony.

Wbrew pozorom, przedpokój to jedno z tych miejsc, które najtrudniej urządzić. Często jest zbyt długi, niezbyt szeroki, więc mamy kłopot, by mądrze go zagospodarować. Urządzając przedpokój musimy w pierwszej kolejności zastanowić się, jak go optycznie powiększyć.

Przedpokój na ogół jest ciemny, brak w nim naturalnego światła, musimy więc się postarać o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej umieścić kilka punktów świetlnych, najlepszym pomysłem jest umieszczenie ich na całej długości przedpokoju. Górna lampa jest ważna, ale nie zapominajmy o bocznych punktach, sprawi to, że przedpokój będzie dobrze oświetlony, jasny i przyjemniejszy.

Światło to pierwszy krok, kolejnym jest dobranie odpowiednich kolorów. Jak powiedzieliśmy wcześnie, w przedpokoju jest za ciemno, warto więc pokusić się o jasne kolory. Nie przesadzamy jednak z “bogactwem” barw, to znaczy nie mieszajmy ich za dużo, bo efekt będzie kiepski. Najlepiej być konsekwentnym i skupić się na odcieniach bieli, kremu, delikatnych popieli i ciepłych szarości.

Ciekawym sposobem, by optycznie powiększyć przedpokój jest zastosowanie tej samej podłogi w całym mieszkaniu. Ten prosty trik spowoduje, że cała powierzchnia będzie wydawać się większa, a jednocześnie mieszkanie będzie bardziej spójne.

Być może mamy taką możliwość, by otworzyć przedpokój na sąsiadujące pomieszczenie, na przykład na salon. Dobrym i bardzo prostym pomysłem jest wykorzystanie dużego lustra. Znacząco powiększa to optycznie takie miejsce jak przedpokój.

Bez wątpienia urządzenie przedpokoju nie jest łatwe, ale odrobina zapału i chęci pomaga zrealizować najważniejszy cel – urządzić go tak, by był naprawdę ładny i spójny z resztą mieszkania. Mamy nadzieję, że nasz artykuł trochę rozjaśnił temat. Więcej także po wejściu w ten link.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *