Drzwi harmonijkowe – jak je zamontować samodzielnie?

lip 30

Drzwi harmonijkowe – jak je zamontować samodzielnie?

Drzwi to ważne uzupełnienie wystroju wnętrza. Tym, co stoją na zewnątrz dają pewne wyobrażenie o tym, co mogą zastać po ich przekroczeniu. Powinny więc jak najbardziej utożsamiać się z klimatem i charakterem mieszkania. Zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne muszą się doskonale prezentować.

Tradycyjne modele drzwi wykonane są z naturalnego drewna lub materiałów drewnopochodnych klejonych. W bogatym asortymencie można również znaleźć drzwi specjalistyczne, przeznaczone do konkretnych pomieszczeń, takie jak zbrojone z dodatkową warstwą metalu bądź szklane. Drzwi powinny być zamontowane w ten sposób, by otwieranie i zamykanie było swobodne, niczym nieograniczone.

Na rynku dostępne są różne szerokości i wysokości skrzydeł drzwiowych, tak, by odpowiednio dopasować model do własnych potrzeb i możliwości przestrzennych. Jest to zatem idealne rozwiązanie np. do małych, nieustawnych pomieszczeń, gdzie zdecydowanie brakuje miejsca. To z pewnością dobre rozwiązanie dla małej kuchni, o której urządzeniu, więcej znajdziesz tu. W większości artykułów nie ma również problemu z docięciem drzwi na wymiar. Jeśli jednak planujemy kupić gotowy produkt i nie dokonywać w nim żadnych zmian, dobrze przeszukajmy oferty różnych sklepów.

Do małych i wąskich pomieszczeń, w których nie ma możliwości pełnego otwarcia skrzydła powinniśmy wybierać nowoczesne systemy drzwi przesuwnych bądź ich sprawdzoną i tańszą alternatywę – tradycyjne drzwi harmonijkowe. Te, świetnie spełniają swoją podstawową funkcję, czyli wydzielają pomieszczenie. Dodatkowo dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu możemy dobrać odpowiedni model do aranżacji naszego wnętrza. Drzwi harmonijkowe mają prostą budowę, dlatego ich montaż nie powinien sprawiać trudności. Zobacz tutaj, jakie porady dotyczące samodzielnego montażu przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

Lekka konstrukcja sprawia, że nawet składanie w pojedynkę przebiega szybko i sprawnie. Drzwi skrzydłowe mają standardowe wymiary, ale jeśli mamy otwór o nietypowym wymiarze, możemy je dowolnie przyciąć czy dodać – odjąć poszczególne skrzydła. Montaż rozpoczynamy od sprawdzenia zawartości opakowania. Następnie do ościeżnicy bądź bezpośrednio do ściany przytwierdzamy szynę górną i korytko z zamkiem magnetycznym. Może się okazać, że będziemy potrzebowali wywiercić otwory.

Warto więc w pobliżu przygotować wiertarkę i zestaw wierteł. Potem wprowadzamy złożone drzwi harmonijkowe w szyny. Równie prosto i szybko możemy konstrukcję zdemontować. Do dzieła!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *