Jak urządzić przytulne wnętrze?

lip 17

Jak urządzić przytulne wnętrze?

Aranżacja mieszkania to przyjemne, ale również trudne zadanie. Urządzane pomieszczenia muszą być przecież funkcjonalne oraz znakomicie się prezentować. Czasem nawet pomimo wielu starań niestety nie udaje się zaaranżować przytulnego wnętrza – to częsty błąd, który jednak można łatwo naprawić. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju tekstylia.

Tkaniny i dzianiny są naszymi sprzymierzeńcami w aranżacji wnętrz. Dzięki nim pomieszczenia stają się bardziej przyjazne i panuje w nich atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi. Urozmaicanie stylizacji wnętrza o tego typu dodatki to skuteczny sposób, aby wnętrze stało się naprawdę przytulne.

Łączenie kolorów i wzorów

Dobierając do aranżacji wnętrza tekstylia, warto stosować umiar w zestawieniach wzorów. Z pewnością na więcej będziemy mogli sobie pozwolić w pomieszczeniach, w których prym wiodą monochromatyczne barwy np. czerń i biel czy szarość i biel, niż w romantycznych i pełnych pastelowych kolorów romantycznych stylizacjach. W pierwszym przypadku możemy w miarę swobodnie dobrać barwy tkanin, jakimi ozdobimy wnętrze, należy jednak pamiętać, aby ograniczyć się do 2, maksymalnie 3 barw dodatkowych – dzięki temu unikniemy chaosu. Z kolei w pomieszczeniach wykończonych przy użyciu bardziej intensywnych kolorów, możemy zdecydować się na tekstylia w zbliżonych odcieniach lub w kontrastowych.

Natomiast w przypadku łączenia wzorów możemy dość swobodnie łamać schematy np. kwieciste poduszki dekoracyjne zestawić z tymi ozdobionymi kratką. Ważne jest, aby te motywy łączył np. zbliżony kolor.

Jak i gdzie?

Dekoracyjne tekstylia możemy wykorzystać w aranżacji każdego pomieszczenia. Na początek wato zacząć od okien. Możemy zdecydować się na eleganckie zasłony lub rolety. W pierwszym przypadku tkanina układająca się w eleganckie fałdy ciekawie urozmaici wnętrze oraz z pewnością sprawi, ze będzie ono przytulniejsze. Z kolei rolety, które dostępne są w wielu ciekawych wzorach oraz kolorach, będą z pewnością praktyczniejszym rozwiązaniem. Dzięki nim łatwiej będziemy sterować światłem dziennym w pomieszczeniu, ale też uatrakcyjnimy stylizację – rolety rzymskie układają się po zwinięciu w niezwykle dekoracyjny sposób, z kolei rolety typu dzień-noc dodadzą aranżacji nowoczesnego charakteru. Wiele ciekawych informacji o roletach wewnętrznych dostępnych jest na http://www.matkamezatka.pl/2016/08/rolety-jak-nie-pogubic-sie-w-ogromnej.html

Obok wykończenia wnęki okiennej przy użyciu tekstyliów nie możemy też zapominać o innych elementach wystroju. Wspomniane już poduszki dekoracyjne będą prezentować się znakomicie i dodatkowo zapewnią większa wygodę podczas odpoczynku na kanapie. Obrusy, ściereczki kuchenne w atrakcyjnych wzorach czy bieżniki na komodach z pewnością sprawią, że urządzane wnętrza będą przytulne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *