Czym się kierować, wybiegając meble ogrodowe?

maj 29

Czym się kierować, wybiegając meble ogrodowe?

Krzesła, ławki, stoliki, fotele czy hamaki – meble ogrodowe zapewniają nam poczucie komfortu oraz możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby w pełni dostosować je do swoich potrzeb, warto dobrze przemyśleć zakup. Tylko wtedy będziemy mogli się cieszyć wypoczynkiem na świeżym powietrzu w solidnym i wygodnym fotelu lub hamaku.

Miejsce

Bardzo istotnym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę poszukując idealnych mebli ogrodowych, jest miejsce, w którym będą stać. Chodzi przede wszystkim o podłoże oraz zadaszenie. Jeśli komplet mebli będzie stał docelowo na trawie w nieosłoniętym miejscu warto zastanowić się nad lekkimi meblami składanymi – po skończonym wypoczynku można je łatwo złożyć i odstawić w miejsce, w którym nie będą narażone na działanie czynników atmosferycznych.

Funkcje

Dobrym rozwiązaniem jest poszukiwanie wielofunkcyjnych rozwiązań. Przykładowo zazwyczaj na tarasie spędzamy czas w gronie najbliższych, jednak zdarzają się również spotkania przy grillu z przyjaciółmi. Dlatego warto wybrać stół rozkładany, który w razie potrzeby spokojnie zmieści większą liczbę osób. Podobnie jest z krzesłami – niektóre modele można rozkładać tak, aby usiąść w wygodnej pozycji i poczytać książkę. W takim przypadku może się okazać, że nie będzie nam potrzebny dodatkowy fotel.

Materiał

Drewno jest z pewnością najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Będzie się znakomicie komponowało ze stylistyką każdego ogrodu, a jego kolor możemy swobodnie dobierać zgodnie z upodobaniami. Materiał ten wymaga wprawdzie regularnej konserwacji w przypadku rodzimych gatunków, jednak jeśli wybierzemy drewno egzotyczne z pewnością utrzyma ono swój doskonały wygląd przez długi czas.

Meble metalowe lub wykonane z tworzywa z pewnością będzie trzeba chować na czas niepogody oraz w sezonie jesienno-zimowym. W przeciwnym razie mogłyby podlegać korozji i ulec zniszczeniu. Na rynku dostępne są przede wszystkim meble wykonane z aluminium, żeliwa oaz stali. Te pierwsze to zazwyczaj lekkie i składane konstrukcje. Z kolei meble żeliwne i stalowe są cięższe i solidniejsze, a po odpowiednim zaimpregnowaniu mogą stać w ogrodzie nawet przez cały rok.

Solidne i sprawdzone meble ogrodowe można znaleźć na:

http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe/meble-ogrodowe.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *