Boazeria angielska – czym się charakteryzuje?

lut 24

Boazeria angielska – czym się charakteryzuje?

Kończąc pracę remontowe w pokoju bardzo rzadko decydujemy się na wprowadzenie jakichkolwiek zmian na ścianach. Z reguły decydujemy się jedynie na proste malowanie lub ewentualnie na tapetowanie pokoju. Boazeria angielska to dekoracja, która nada wnętrza niepowtarzalnego stylu.

Nie ma tutaj znaczenia czy nasze mieszkanie ma styl klasyczny czy nowoczesny – boazeria angielska pasuje do każdego wnętrza. Boazeria angielska spodoba się każdemu kto ceni i lubi angielskie wnętrza. Ten rodzaj boazerii jest bowiem elementem niezbędnym przy urządzaniu wnętrza w stylu angielskim. Dzięki jej użyciu zwykła pomalowania ściana zyskuje eleganckiego charakteru – dzięki temu całe wnętrze zyskuje niepowtarzalnego uroku i ciepła. Najczęściej boazeria angielska występuje w postaci prostokątnych paneli – układa się je najczęściej na wysokości do 90 centymetrów od podłogi. Nie jest to jednak reguła i wysokość może być modyfikowana w zależności od potrzeb.

Boazeria angielska jest bardzo specyficzna – ze względu na swój elegancki wygląd idealnie podkreśla wygląd każdego klasycznego wnętrza. Dzięki dostępności wielu wzorów możliwe jest dopasowanie boazerii do bardziej nowoczesnych wnętrz. Boazerie angielską wykonuje się z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej spotykane są te wykonane z drewna, a najbardziej popularne drewno to dąb. Rynek oferuje także boazerie angielską wykonaną z polistyrenu, PVC, sklejki, płyty MDF. Na rynku dostępne są także elementy boazerii w stanie surowym. Dzięki temu mamy możliwość pomalowania jej według własnych upodobań. Warto także sprawdzić czy wyszukana przez nas boazeria posiada specjalną okleinę, która zwiększa wytrzymałość danego elementu.

Montaż boazerii angielskiej jest bardzo prosty i można samemu go wykonać. Montowanie poszczególnych elementów boazerii może być wykonane przy użyciu albo gwoździ albo specjalnego kleju. Używając kleju montaż przebiegnie szybciej i prościej. Koniecznie trzeba pamiętać o dolnym łączeniu z listwą przypodłogową. Panel powinien być do niej solidnie przymocowany oraz zaślepiony listwą ozdobną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *