Nowoczesna lamperia

lut 22

udekorowany stółLamperia wciąż jeszcze kojarzy się z klatkami schodowymi starych kamienic czy bloków, gdzie ściany zabezpieczano błyszczącą farbą olejną. Tymczasem może ona stanowić praktyczny i zarazem dekoracyjny element wykończenia naszych wnętrz.

Dlaczego warto zdecydować się na wykonie lamperii we własnym domu? Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Jeśli wykorzystamy do stworzenia dekoracyjnego pasa materiały odporne na czyszczenie, łatwo poradzimy sobie z utrzymaniem ściany w czystości – będzie to przydatne szczególnie w narażonych na powstawanie zabrudzeń pokojach dziecięcych, korytarzach czy przedpokojach, a także wszędzie tam, gdzie dostęp mają zwierzęta domowe. Ponadto, lamperia może również optycznie skorygować nasze wnętrza, szczególnie jeśli są one zbyt wysokie.

W końcu nie bez z znaczenia jest dekoracyjny charakter lamperii, którą wykonać można z wielu efektownych materiałów. Które z nich warto polecić?

W roli nowoczesnej lamperii z pewnością sprawdzą się zmywalne farby lateksowe – wystarczy zastosować inny kolor niż na pozostałej części ścian, by urozmaicić aranżację wnętrza. Jeszcze ciekawszy efekt uzyskamy dzięki farbie tablicowej – na utworzonej z niej lamperii nasze dzieci będą mogły śmiało rysować kredą bez szkody dla naszego wnętrza.

Do wykonania efektownej lamperii warto zastosować również tapetę o dowolnie wybranym przez nas wzorze, przy czym podobnie jak w poprzednich przykładach, może być ona zmywalna. Do zwieńczenia takiej dekoracji przydadzą się równie atrakcyjne bordiury.

W końcu, warto również wspomnieć o nowoczesnych panelach ściennych, które z powodzeniem sprawdzą się w każdym wnętrzu – odpowiada za to ich estetyczny wygląd imitujący wizerunek naturalnego drewna. Z łatwością zabezpieczą ścianę nie tylko przed trwałym zabrudzeniem, ale również przed uszkodzeniami mechanicznymi, zapewniając naszemu wnętrzu doskonały wygląd na długi czas.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *