Rolety okienne – funkcjonalny wybór na każde okna

lut 03

Rolety okienne – funkcjonalny wybór na każde okna

Gdy rolety okienne pojawiły się na rynku, z powodzeniem zaczęły zastępować zasłony, firany i żaluzje. Za sprawą ich kariery stoi zapewne połączenie funkcjonalności i wygody z uniwersalnym, przyjemnym wyglądem. Jeśli zastanawiasz się nad wymianą starych żaluzji lub ciężkich zasłon na rolety, warto zorientować się najpierw jak szeroki jest obecnie wybór materiałów i wzorów, a także jakie typy rolet dostępne są w sklepach. Ten poradnik ułatwi Ci zadanie.

Dlaczego rolety?

Rolety zyskały uznanie użytkowników ze względu na swoje liczne zalety. Po pierwsze, w przeciwieństwie do zasłon i firan, nie trzeba ich prać, prasować i wieszać na żabkach. Ważnym atutem rolet jest też bardzo efektywna ochrona przed słońcem, co jest ważne szczególnie w lecie w nasłonecznionych pokojach. Aby tak dobrze osłonić się przed promieniami za pomocą zasłony, trzeba by było użyć naprawdę grubego materiału. Rolety zapewniają też natychmiastową i skuteczną prywatność – nie prześwitują i nie widać na nich cieni. To wielka zaleta, gdy mieszkamy na parterze lub naprzeciwko innego domu.

Rodzaje rolet wewnętrznych

Kupując rolety, możemy wybierać spośród wolnowiszących, kasetowych, plisowanych i bambusowych. Sklepy oferują też specjalne rolety na pochyłe okna dachowe. Największą popularnością cieszą się klasyczne rolety wolnowiszące, które są bardzo proste w montażu: rolkę przytwierdza się do okna za pomocą specjalnych haków. Takie modele są jednak podatne na przypadkowe zagięcie, a także odchylają się od okna w przypadku jego otwarcia i podmuchów wiatru.

Jeśli chcemy kupić naprawdę wytrzymałe rolety okienne, najlepiej zdecydować się na wersję kasetową, która posiada obudowę na rolkę oraz prowadnice trzymające roletę blisko okna, nawet uchylonego.

Materiały

Rolety dopasujemy do każdego wnętrza – nowoczesnego, klasycznego, a nawet artystycznego. Sklepy oferują bardzo szeroką gamę kolorów rolet, a także materiały wzorzyste. Rolety mają też różną przepuszczalność światła, którą również możemy dostosować do naszych potrzeb. Jeśli zależy nam na skutecznym zacienieniu pokoju, wybierzmy materiał podklejony specjalną gumą.

Zamontowanie w mieszkaniu rolet znacznie ułatwi nam dbanie o czystość okien, ochroni przed słońcem i wścibskimi sąsiadami. W dodatku rolety  nie są dużym wydatkiem, a montaż – nawet tych kasetowych – nie jest skomplikowany.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *