Rolety czy żaluzje? Co wybrać?

sty 27

Rolety czy żaluzje? Co wybrać?

Obecnie rolety lub żaluzje są niemal obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu lub mieszkania. Służą one jednak zarówno do ograniczania ilości wpadającego do pomieszczenia światła, jak i zapewnienia poczucia prywatności.

Do wyboru, do koloru

Oferowane w sklepach rolety oraz żaluzje cechują się licznymi walorami funkcjonalnymi i estetycznymi. Dzięki temu bez większego problemu dopasujemy je do wystroju danego pomieszczenia.

Żaluzje i rolety zazwyczaj są dostępne w co najmniej kilkunastu wzorach i kolorach, więc dobór odpowiedniego modelu do salonu, sypialni, kuchni czy pokoju dziecięcego nie powinien sprawić nam kłopotu. Co więcej, ogromna różnorodność sprawia, że nawet najbardziej wymagający klienci z pewnością znajdą coś dla siebie.

Główne zalety rolet

Niekwestionowanym atutem rolet jest bardzo szeroki wybór ich poszczególnych rodzajów. W ofercie sklepów znajdziemy między innymi rolety zaciemniające blackout, wytrzymałe rolety okienne typu dzień-noc, rolety thermo, rolety mini, rolety do okien dachowych czy tkaniny panelowe.

Ważną zaletą rolet jest również łatwość utrzymania ich w czystości. Rolety, w przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji, nie są tak podatne na osadzanie się kurzu, dzięki czemu ich czyszczenie i konserwacja nie jest tak czasochłonna.

Czy warto montować żaluzje?

W katalogach producentów nie brakuje jednak miejsca także na klasyczne, niegdyś powszechnie wykorzystywane żaluzje. Wbrew pozorom żaluzje w dalszym ciągu znajdują bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko w mieszkaniach, ale też pomieszczeniach biurowych.

Na korzyść żaluzji przemawia fakt, że nie występują one już wyłącznie w białym lub srebrnym kolorze. Obecnie możemy wybrać żaluzje w najróżniejszych kolorach tęczy lub w bardzo popularnych odcieniach imitujących drewno.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *