Jakie systemy przesuwne wybrać?

gru 31

Jakie systemy przesuwne wybrać?

Drzwi przesuwne są świetnym rozwiązaniem, jeśli w Twoim domu czy mieszkaniu brakuje miejsca na tradycyjne drzwi. Zazwyczaj są zamontowane na prowadnicy, a wyglądają praktycznie tak jak  zwykłe drzwi zewnętrzne. Po otwarciu skrzydło zasłania część ściany, lecz zwiększają optycznie przestrzeni. To rozwiązanie idealne dla domów energooszczędnych i pasywnych.  Zobacz, czym się kierować przy ich wyborze.

Drzwi na ścianie

Drzwi przesuwne są wykonane z drewna lub płyty wiórowej. Tak jak tradycyjne drzwi mogą być pełne lub częściowo przeszklone. Można znaleźć też modele wykonane ze szkła hartownego lub z PCV. Skrzydła drzwi dostępne są w przeróżnych wymiarach, dzięki czemu bez trudu znajdziesz odpowiadające Twoim preferencją. Stalowa prowadnica powoduje, że drzwi przesuwają się dużo głośniej niż po aluminiowej, lecz jest o wiele solidniejsza. Wybór zależy od użytkownika.

Systemy przesuwne do drzwi

Wybierając system jezdny warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, takich jak miejsce, w którym mają być wbudowane – inny system wybierzesz instalując je we wnęce, jeszcze inne pomiędzy pomieszczeniami. Ponadto, ważny jest typ drzwi, które wybierzesz, sposób mocowania prowadnicy, długość prowadnicy i wymiary drzwi. Ze względu na ciężar drzwi warto zwrócić uwagę na solidne okucia, które zapewnią im stabilność. Masz do wyboru okucia uchylno-przesuwne, uchylno-przesuwne z automatycznym sterowaniem w klamce lub okucia podnośno przesuwne. Najpopularniejszym rozwiązaniem są okucia uchylno-przesuwne, które oprócz przesunięcia drzwi umożliwiają ich uchylenie.

Drzwi w ścianie

Drzwi wewnętrzne mogą być chowane w ścianę, dzięki czemu w całości możesz wykorzystać  przestrzeń w pomieszczeniu. W sklepach znajdziesz gotowe systemy przesuwne chowane w ścianę . Montuje się wewnątrz niej kasetę, w którą wsuwa się drzwi. Musi ona mieć jednak odpowiednią grubość, najlepiej 10 cm. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób niepełnosprawnych. Poza tym, dodają wnętrzom lekkości, doświetlają je i dodają elegancji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *