Jak wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania w kuchni?

lis 21

Jak wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania w kuchni?

Ciągły brak miejsca na zakupione produkty spożywcze czy niemieszczące się w szafkach naczynia oraz garnki – niewystarczająca powierzchnia do przechowywania w kuchni to częsty problem wielu z nas. Nie należy jednak załamywać rąk i od razu decydować się na kosztowny remont pomieszczenia. Wystarczy umiejętnie przeorganizować i na nowo zagospodarować dostępną przestrzeń, aby znaleźć miejsce na wszystkie akcesoria.

Pojemność szafek kuchennych niestety nie ulega zmianie. W przeciwieństwie do ich zawartości – z czasem przybywa nam coraz to nowych garnków, kubków i innych kuchennych akcesoriów, które trzeba gdzieś przechowywać. W poszukiwaniu dodatkowego miejsca w kuchni, warto wykorzystać sprawdzone wnętrzarskie triki. Dzięki nim nie tylko znajdziemy powierzchnię na kolejne sprzęty niezbędne nam w trakcie gotowania czy spożywania posiłków, ale też urozmaicimy aranżację wnętrza.

Porządki na blatach

Blaty kuchenne są nie tylko powierzchnią roboczą, na której przygotowujemy posiłki. To także znakomite miejsce do przechowywania oraz ekspozycji niektórych sprzętów. Poszukując dodatkowej powierzchni należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wszystko co obecnie stoi na blatach jest tam potrzebne? Jeśli okaże się, że czegoś możemy się pozbyć na uzyskanej w ten sposób powierzchni możemy ustawić efektowne zasobniki. Ciekawym pomysłem są np. koszyki z butelkami na olej, oliwę oraz przyprawy. Przechowując je w ten sposób zwolnimy miejsca w szafce na rzeczy, które prezentują się mniej okazale.

Ściany

Sprawdzonym sposobem na znalezienie dodatkowego miejsca do przechowywania w kuchni, jest umiejętne zagospodarowanie ścian. Wbrew pozorom nie tylko szafki wiszące umożliwią nam maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest przytwierdzenie do ścian poprzeczek, na których zawiesimy haczyki, a na nich np. kubeczki. Najlepszy efekt uzyskamy jeśli w ten sposób wyeksponujemy szczególnie ładne przedmioty, najlepiej pochodzące z tej samej kolekcji. W podobny sposób można także zawiesić duże łyżki kuchenne oraz noże.

Jednym z wiodących trendów w kuchennej modzie są obecnie otwarte półki. Dotychczas unikano takiego rozwiązania przez wzgląd na mniejszą praktyczność niż w przypadku klasycznych szafek – na tak przechowywanych przedmiotach osiada po prostu kurz. Warto jednak zastanowić się nad otwartymi półkami – można na nich przechowywać rzadziej używaną zastawę, którą przed ustawieniem na stole i tak należy wcześniej umyć. W ten sposób można też przechowywać np. produkty sypkie – mąkę, kasze oraz makarony zamknięte w ozdobnych pojemnikach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *