Pierwsze mieszkanie – tanie i przytulne

lis 06

Groletyros osób w czasie studiów wynajmuje pokoje lub czasem nawet miejsce w pokoju, który dzielą z innymi osobami. Po studiach pragną się jednak usamodzielnić, zdobywają pracę i starają się o pierwsze samodzielne mieszkanie. W większości przypadków jest to kawalerka, która daje taką samą radość, jak i ta wymarzona przez wielu „willa z basenem”.

Dlaczego kawalerka daje tyle radości? Ponieważ samodzielne mieszkanie to wolność. Nie trzeba stawać w kolejce do łazienki, można ugotować obiad, kiedy tylko ma się na to ochotę, nic nie zakłóca naszego snu. Dla wielu taki wynajem jest dość kosztowny, dlatego nie mogą sobie pozwolić na luksusy i starają się urządzić wnętrze jak najtaniej. Właściciel zwykle zapewnia same meble, dlatego kwestia dekoracji pozostaje już w rękach wynajmującego.

Jeżeli rzeczywiście budżet jest dość ograniczony, to trzeba przede wszystkim myśleć o wyeliminowanie niektórych akcesoriów. Zamiast firanek i zasłon, które bywają dość kosztowne, można pomyśleć o samych roletach. Jeżeli rolety będą utrzymane w określonej całego wnętrza, to wówczas jest to nie tylko ochrona przed słońcem, ale także gustowny element dekoracyjny, którego zasłanianie firankami byłoby wręcz grzechem. Zatrzymajmy się na chwilę przy oknie. Jeśli pokój jest mały, to parapet może stanowić zastępstwo dla półki, czyli można a nim ustawić książki, ramki na zdjęcia lub też kosmetyki i w ten sposób mamy mini toaletkę.

Innym ciekawym pomysłem na wystrój są poduszki. Kolorowe poduszki rzucone niedbale na sofę, będą wyglądać przytulnie i ożywiać wnętrze. A jest to bardzo niewielki koszt, dlatego im więcej takich poduszek, tym lepiej. Oprócz tego warto pomyśleć o dywaniku pod stopy, aby wstając rano z łóżka, nie dotykać zimnej podłogi, bo wtedy dzień zdecydowanie zaczyna się dla nas gorzej.

Lampy – tu można naprawdę zaszaleć. Na rynku jest niesamowita ilość różnego rodzaju lamp, więc dajmy ponieść się wyobraźni. Nie wybierajmy najskromniejszych, skupiając się jedynie na dobrym świetle. Lampy mogą być kluczowym elementem dekoracji, więc niech będą ciekawe, rzucające się w oczy. Wtedy skromne wyposażenie pokoju nie będzie w ogóle dostrzegalne.

Tani wystrój wnętrz jest możliwy, tylko trzeba robić to z głową. Inspirujmy się katalogami, blogami, ale przede wszystkim stwórzmy sobie taki kąt, w którym to my się dobrze będziemy czuć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *