Jak łatwo powiesić obraz, nie niszcząc ścian?

paź 01

Jak łatwo powiesić obraz, nie niszcząc ścian?

Obrazy są świetnym elementem wystroju wnętrz, który potrafi zarówno dopełnić, jak i odmienić wygląd pomieszczenia. Wielu z nas rezygnuje jednak z dekorowania ścian, głównie z obawy przed ich zniszczeniem. Jak zatem najłatwiej powiesić obraz, a jednocześnie nie uszkodzić powierzchni?

Dzięki licznym nowościom dostępnym na rynku, wieszanie obrazów stało się nie tylko o wiele prostsze i szybsze, ale także pozbawione ryzyka zniszczenia ścian. Jeśli cały czas zastanawiasz się, jak powiesić obraz, możesz z powodzeniem wypróbować masy i taśmy mocujące, paski, rzepy i haczyki samoprzylepne lub plastry wodoodporne.

Masy mocujące

Obecnie masy mocujące dostępne są w rozmaitych formach i porcjach, a także posiadają zróżnicowane właściwości. Masy mocujące najlepiej sprawdzają się przy wieszaniu małych obrazów i plakatów, ale szczegółowe informacje, dotyczące dopasowania produktu do rozmiarów i ciężaru wieszanego elementu, znajdziemy na opakowaniu.

Taśmy i plastry mocujące

Taśmy i plastry montażowe to doskonała propozycja dla osób, które chcą powiesić obraz bez użycia wkrętów czy gwoździ. Taśmy i plastry mocujące są zazwyczaj dwustronne i zapewniają solidne, mocne łączenie. W zależności od wielkości i rodzaju, nadają się do mocowania przedmiotów płaskich, o wadze nawet kilku kilogramów.

Paski, rzepy i haczyki samoprzylepne

Rzepy oraz paski samoprzylepne najlepiej sprawdzają się przy wieszaniu dużych obrazów, dyplomów i fotografii. Są dostępne w wielu wersjach, przystosowanych do zróżnicowanych obciążeń i wielkości przedmiotów. Z kolei haczyki samoprzylepne, oprócz ogólnego zastosowania, świetnie nadają się też do wieszania małych obrazów.

Plastry wodoodporne

W przeciwieństwie do plastrów i taśm montażowych, plastry wodoodporne doskonale sprawdzą się nawet w warunkach dużej wilgotności, przykładowo w kuchni i łazience. Plastry wodoodporne wyróżnia specjalna, elastyczna struktura, zapewniająca skuteczne mocowanie. Plastry są zwykle dwustronne i wytrzymują obciążenia do 2 kilogramów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *