Jak wykorzystać słoiki

cze 24

Jak wykorzystać słoiki

Z pewnością każdy z nas ma w domu słoiki. Jedne jeszcze pełne, wypełnione np. majonezem, ogórkami czy konfiturami, a inne puste – przygotowane na letnie przetwory albo po prostu spoczywające na półce. Jeśli natomiast nie mamy słoików, przy okazji najbliższych zakupów możemy rozwiązać ten problem. Można a nich wyczarować niesamowite rzeczy.

Słoiki i słoiczki

W szklane słoiki możemy zaopatrzyć się w każdym sklepie spożywczym przy okazji codziennych zakupów. O tym, że są pożądanym produktem świadczy fakt, że w marketach możemy kupić słoiki zupełnie nowe. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy nie korzystają z produktów spożywczych dostępnych w tego typu opakowaniach. Bez względu na to, skąd weźmiemy słoiki, możemy zaopatrzyć się w ich różne rozmiary. Jedne ą bardzo dużych rozmiarów, a inne są bardzo małe, jedne są gładkie inne posiadają ciekawe żłobienia. Zwykle są przezroczyste, co czyni z nich doskonały materiał na różnego rodzaju dekoracje.

Jak wykorzystać słoiki

Każdy słoik, do którego włożymy świeczkę stanie się doskonałym świecznikiem. Możemy wokół gwintu słoju zawiązać wybraną wstążkę lub do jego środka nasypać ozdobnych kamieni lub piasku. Dodatkowo, warto do takiego świecznika przymocować sznurek lub tasiemkę, które umożliwia powieszenie go.

słoik

W ten sposób możemy stworzyć również oryginalny wazon, w którym doskonale będzie prezentował się pojedynczy kwiat. Efekt będzie jeszcze lepszy, gdy z kilku słoików stworzymy większą kompozycję wiszących lub stojących wazoników.

Ze słoików możemy również stworzyć niepowtarzalne ramki na zdjęcia. Wystarczy zmierzyć słoik i dopasować odpowiadające mu rozmiarem zdjęcie, które umieszczamy w środku tak, by wzdłuż ścian słoika. Odwracamy naczynie i ramka gotowa. Również w tym przypadku warto pokusić się o przygotowanie kilku takich dekoracji.

Jeśli słoiki wypełnimy ziemią, możemy stworzyć z nich piękne donice, w których zasadzimy np. zioła. Słoiki możemy dowolnie ozdobić bądź opisać i ustawić w kuchni. Z pewnością będą przyciągającą wzrok ozdobą.

Słoiki możemy wykorzystać także w roli przyborników biurowych oraz do przechowywania rozmaitych drobiazgów, np. kredek, guzików, nici lub wełny.

Photo credit: shabbyscraps / Foter /  (CC BY-NC 2.0)

Photo credit: jennecy / Foter / (CC BY-NC-ND 2.0)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *