Jak zagospodarować wolny pokój

cze 05

Jak zagospodarować wolny pokój

Większość z nas z pewnością nie miałaby żadnego problemu z zaaranżowaniem dodatkowego pokoju. Stworzylibyśmy tam sypialnie lub pokój dziecięcy, a dodatkowo mielibyśmy dodatkowa przestrzeń nie tylko do życia, ale także do przechowywania. Co jednak w sytuacji, gdyż pusty pokój stoi odłogiem i nie mamy pomysłu co z nim zrobić?

Puste pokoje zdarzają się rzadko. Najczęściej w mieszkaniach, gdzie nie ma jeszcze dzieci, bądź w dużych domach jednorodzinnych, które planujemy tak, by nie mieć problemu z brakiem miejsca. Bez względu na genezę tego zjawiska, pusty pokój warto jakoś zaaranżować. Podpowiadamy kilka pomysłów, w jaki sposób to zrobić.

Biblioteka

Z pustego pokoju możemy uczynić małą bibliotekę. Jeżeli wyposażymy go w odpowiednie półki i regały, z łatwością pomieścimy całą kolekcję dotychczas zebranych książek i znajdziemy jeszcze wiele miejsca na literaturę, która pojawi się w przyszłości. Biblioteczkę możemy wyposażyć też w wygodny fotel i biurko.

Pokój zabaw

Dodatkowy pokój może posłużyć jako mały plac zabaw dla dzieci, gdzie będą one spędzały czas z kolegami. Możemy postawić tu namiot lub zainstalować specjalną huśtawkę. Tutaj tez mogą znajdować się wszelkie zabawki i gry.

Pokój gier

Czyli coś dla nie tylko dl dzieci. W zależności od upodobań możemy wstawić tutaj stół bilardowy lub stół do gry w półkrzyki. Może to być także telewizor, do którego podłączymy Play Station. Rozwiązań jest tu wiele i zależą od tego, jaką formę rozrywki preferujemy.

jak zagospodarować dodatkowy pokój

Siłownia

Z wolnego pomieszczenia możemy także uczynić  prywatną siłownię lub salę fitness. Możemy wstawić tu ulubione przyrządy gimnastyczna lub sprzęt do ćwiczeń siłowych i korzystać z darmowej, stacjonarnej siłowni w dowolnym momencie.

To tylko kilka przykładów na to, jak zaaranżować wolny pokój. Pamiętajmy, że możemy dowolnie urządzić tę przestrzeń, np. tak, by służyła rozwojowi naszych pasji, odpoczynkowi lub pozwalała zaoszczędzić miejsce w innych strefach domu. Z pustego pokoju z łatwością uczynimy więc strefę kibica, wygodną i dużą garderobę czy chociażby składzik, w którym przechowamy wszystko to, z czego nie korzystamy na co dzień.

Photo credit: Katey Nicosia / Foter / (CC BY-NC-ND 2.0)

Photo credit: rubyblossom. / Foter /(CC BY-NC 2.0)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *