Rola lustra w domu

maj 30

Rola lustra w domu

Lustro znajduje się w każdym domu. Bez wątpienia jest to podyktowane przede wszystkim naszą potrzebą przeglądania się w nim każdego dnia. Dla niektórych jest to więc przedmiot głównie funkcjonalny i użyteczny. Nie zapominajmy jednak o roli, jaką pełni w aranżacji wnętrz.

Po co nam lustro?

Jak już powiedzieliśmy – przede wszystkim ono potwierdza nasza gotowość do opuszczenia domu niemal każdego dnia. Dla pań jest niezastąpione, gdy trzeba wykonać makijaż lub wystylizować fryzurę, panowie potrzebują go np. podczas golenia. Bez lustra wiele czynności, które wykonujemy prawie każdego dnia, byłoby więc bardzo utrudnionych.

Gdzie montujemy lustra?

Bez wątpienia miejscem, które bezwzględnie powinno być wyposażone w lustro, jest łazienka. Poza tym, możemy umieścić je praktycznie w każdym pomieszczeniu, w którym tylko mamy ochotę. Lustra bowiem świetnie spisują się w dekoracji pomieszczeń i są dodatkiem uniwersalnym. Tak więc odpowiednio dobrane lustro może zawisnąć w naszej sypialni i salonie, gabinecie czy przedpokoju. W każdym z pomieszczeń możemy oglądać swoje odbicie, choć praktyczna rola lustra jest tu raczej drugoplanowa. Pod tym względem to lustro łazienkowe pełni najważniejszą dla nas rolę.

Funkcja dekoracyjna

Lustra same w sobie są akcesoriami, które wpływają na estetykę wnętrza. Warto też dodać, że umiejętnie wykorzystane, mogą wpłynąć na optyczny jego odbiór. Lustro jest bowiem jednym z najlepszych sposobów na to, jak wizualnie powiększyć daną przestrzeń. Nie tylko będzie ono odbijało resztę pokoju, ale jeśli powiesimy je naprzeciwko okna, będzie odbijało także wpadające przez nie promienie słoneczne, czyniąc pomieszczenie bardziej przestronnym.

jakie lustro wybrać

Rodzaje luster

W każdym pomieszczeniu dany rodzaj lustra sprawdzi się lepiej lub gorzej, przy czym mowa tu bardziej o efekcie dekoracyjnym niż funkcjonalnym. Lustro łazienkowe powinno być przede wszystkim odpowiednio duże, abyśmy z łatwością mogli wykonywać przy nim niezbędne czynności. Jego tafla nie powinna również być zdobiona żadnymi detalami. W salonie odpowiednie będzie lustro oprawne w piękna ramę lub lustro stojące. W sypialni przyda się mniejszych rozmiarów lusterko, które można postawić na stoliku albo szafce, możemy postawić także na lustrzane drzwi szaf albo na ulokowanie luster na suficie. Pamiętajmy jednak, że decyzja co do konkretnego modelu i stylu, jaki reprezentuje lustro, należy tylko do nas. Jedno jest pewne: nie ma wątpliwości, że każdy znajdzie lustro spełniające jego wymagania, np. na http://www.castorama.pl/.

  Photo credit: Wonderlane / Foter /(CC BY-NC 2.0) Photo credit: Federico87 / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *