Domowy barek i okolice

kw. 15

Domowy barek i okolice

Alkohol ma moc znacznie większą ponad tą ukrytą w jego procentach. Jest pasją dla rzeszy ludzi, wyrazem przyjaźni w formie prezentu, a czasami cennym elementem kolekcjonerskim, dlaczego więc nie miałby mieć eleganckiej oprawy, która nada wnętrzu dodatkowego luksusu. O gadżetach dla fanów trunków wyskokowych można pisać całe eposy, skupmy się na ich walorach w wystroju.

Barek

Klasyczny mebel powinien mieć przeszklone drzwi i półki, podświetlenie i łatwy dostęp. Oczywiście jeśli chcesz mieć wyłączny dostęp do jego zawartości, możesz założyć zamek. Zwyczajowo są to meble z ciemnego, lakierowanego drewna, zalecamy jednak rozejrzenie się za mniej oczywistymi rozwiązaniami. Zwłaszcza jeśli w twoim barku znajdą się alkohole własnej roboty, możesz sobie pozwolić na rustykalny, odrobinę zgrzebny egzemplarz.

Oświetlenie jest kluczowe w przypadku wystawiania alkoholi spirytusowych, ich głębokie i mocne kolory będą się świetnie prezentowały podświetlone od dołu. Ustawione w rząd razem ze szklankami, karafkami i innymi przyborami będą się prezentować wyjątkowo okazale. Nie zapomnij o regularnym przecieraniu, ponieważ nie są to szkła używane na co dzień.

wyposażenie barku

Jeśli nie jesteś w posiadaniu rozległej ilości alkoholi, zadowoli cię solidna taca, na której można postawić kilka butelek, szklanki i pozostałe przybory. Uporządkuje przestrzeń i ułatwi ci przenoszenie całości. Możesz do tego wykorzystać drewnianą skrzynkę, pamiętaj by była oheblowana.

Niektóre barki posiadają zamontowany pojemnik na lód, a czasami również niewielką lodówkę, która pozwoli trzymać tam pozostałe składniki. Jeśli przygotowujesz koktajle na miejscu, dobrze jeśli będą również wyposażone w bieżącą wodę, pozwoli ci to odczyścić sprzęt. Zazwyczaj znajdziesz na takiej stacji również tacę do krojenia składników, w najlepszym przypadku nie będziesz musiał do przyrządzenia świeżego drinka nawet przechodzić do kuchni.

 domowy barek

Wino

Produkt fermentacji winnych gron raczej nie należy do barku, jeśli już to w ocienionej części, ponieważ butelki nie lubią słońca. Nie oznacza to, że nie będziesz mógł ich wykorzystać w wystroju. Nawet jeśli nie masz piwnicy, jesteś w stanie stworzyć kącik dla kilkunastu butelek, gotowe stojaki znajdziesz w marketach. Możesz także stworzyć przegródki w skrzynce, następnie wyłożyć je czystą słomą. Kup plecionkową otulinę na butelkę do wina domowego, nada kuchni śródziemnomorskiego charakteru.

Elementy wystroju

Korki po wypitym winie nie muszą trafiać do śmieci, włożone w większej ilości do klosza tworzą ciekawy stroik, przywołujący wesołe wspomnienia. W okolicy swojej półeczki winnej powieś na haczyku otwieracz do wina – zawsze będzie na podorędziu.

Elegancka karafka ze szlachetnym alkoholem w towarzystwie kryształowych szklanek nada każdemu salonowi powagi, kolekcja domowych nalewek z ręcznie robionymi etykietami zaś sprawi że każdy poczuje się w twoich progach jak u siebie w domu. Jeśli zależy ci na bardzo nieformalnym wrażeniu, nic nie przebije ekstensywnej kolekcji kapsli po piwie, tylko pamiętaj – lepiej je przemyć, bo zapach zwietrzałego chmielowego trunku to przesunięcie linii nieformalności zdecydowanie za daleko.

Najbardziej wymyślne butelki i opakowania nie tylko są ozdobami samymi w sobie, po opróżnieniu mogą posłużyć jako świeczniki lub ozdoby, wystarczy że dokładnie je umyjesz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *