Dom i kino w jednym – jak urządzić?

mar 31

Dom i kino w jednym – jak urządzić?

Wielbiciele dobrego filmu zazwyczaj nie poprzestają na seansach na dużym ekranie i lubią mieć możliwość oddawaniu się swojemu hobby również w domu. Dobry sprzęt to jednak nie wszystko, aby móc w pełni cieszyć się z oglądania filmów. Bardzo istotna jest również odpowiednia aranżacja mieszkania, która znacznie umili domowe maratony filmowe.

Nie chodzi oczywiście o to, aby telewizor był centrum domu i skupiał uwagę wszystkich domowników. Ważne, żeby sprzęt audio-video komponował się z wnętrzem i nie organizował życia rodziny.

Bez szafek

Dobry pomysłem jest zawieszenie telewizora we wnęce, ponieważ nie każdy lubi regały, itp. Sprzęt jest tym sposobem schowany i dzięki temu można wyeksponować to, co najważniejsze, czyli ekran. Każdy kinomaniak lubi także, oprócz dobrej jakości obrazu, odbierać dźwięki w najwyższej jakości. Aby nie bawić się w rozstawianie wszystkich głośników, które nie zawsze ładnie się prezentują, można pomyśleć o ich wbudowaniu w sufit i ścianę. Trzeba pamiętać jednak o ich prawidłowym rozmieszczeniu, aby spełniały swoją funkcję.

Trochę tu, trochę tam

Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie sprzętu w obrotowej szafce, która umożliwi oglądanie telewizji zarówno w salonie, jak i sypialni bez konieczności przenoszenia telewizora. O takim rozwiązaniu warto jednak pomyśleć na etapie projektowania wnętrza. Pomysł taki sprawdzi się w przylegających do siebie pokojach i będzie z pewnością ułatwieniem dla domowników.

tv w domu

Projektor

Jeżeli ktoś nie jest zwolennikiem posiadania telewizora, ale lubi oglądać filmy, może zainstalować projektor i ekran, który będzie rozwijany w razie potrzeby. Projektor ma tę zaletę, że nie uruchamia się go bezwiednie, co sprawia, że można uniknąć siedzenia przed telewizorem i „pstrykania” po kanałach. Oglądanie ma wtedy wspólny czas i miejsce, dlatego sprawia, że w mieszkaniu można stworzyć prawdziwe i przemyślane kino.

Meble

Wygodne oglądanie filmów, to również kwestia odpowiednich mebli. Wygodny fotel lub sofa to najbardziej popularne aranżacje. Jeżeli zamierzamy oglądać filmy w sypialni sprawa w zasadzie rozwiązuje się sama. W przypadku, gdy lubimy organizować seanse w większym gronie, można zaopatrzyć się w duże poduszki lub pufy.

Oświetlenie

Bardzo ważne jest także oświetlenie. Jasne, centralne źródło światła raczej nie zbuduje odpowiedniego klimatu. Warto pomyśleć w takim wypadku o oświetleniu punktowym lub listwach umieszczonych w załamaniach podwieszanego sufitu. Innym pomysłem są lampy podłogowe, które nie męczą wzroku i odpowiednio podświetlają pomieszczenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *