Filc – prosty sposób na dekorację

mar 19

Filc – prosty sposób na dekorację

Wiele osób zastanawia się, jak udekorować swój dom nie ponosząc przy tym wysokich kosztów. Od kilku sezonów rekordy popularności biją przedmioty z filcu, którą są ciekawym rozwiązaniem, dla osób, które chcą ożywić wnętrze swoich mieszkań.

Filc to bardzo ciekawy materiał – nie pruje się, nie trzeba go obszywać, jak większość tkanin, jest sztywny, a do tego bardzo praktyczny, ponieważ pasuje właściwie do wszystkiego. Delikatna szorstka faktura sprawia również, że świetnie sprawdza się kontakcie ze skórą.

Wnętrze

W dekorowaniu filcem każdy znajdzie coś dla siebie. Z uwagi na miłe doznania podczas dotyku, popularne są poszewki na poduszki i narzuty, często bogato zdobione ornamentami. Zastosowanie może być jednak bardzo różne – serwetki, podstawki pod kubki, abażury, dekoracje na ścianach, itp. Materiał „ociepla” wystrój wnętrza, szczególnie, gdy użyte zostaną odpowiednie kolory.

Jednak filc można z powodzeniem stosować również w pomieszczeniach eleganckich i surowych. Kolorowe elementy idealnie przełamią powagę wnętrza lub  – używając stonowane barwy – podkreślą bardziej oszczędny wizualnie klimat.

Takie dekoracje dobrze się sprawdzają zarówno w postaci małych drobiazgów i detali, jak i ozdób większych czy elementów praktycznych. Ograniczeń w zasadzie nie ma.

filc

Rękodzieło

Zabawa z filcem to świetny sposób na rozwój umiejętności manualnych, dlatego świetnie nadaje się do zabaw z dziećmi. Materiał jest bardzo prosty w obróbce. Wystarczą nożyczki, dziurkacz, igła i można przystępować do dzieła. Niepotrzebne korale, guziki, wstążki również mogą się przydać. Ograniczeniem w rzeczywistości jest tylko nasza wyobraźnia. Urokiem dekoracji filcowych jest prostota, dlatego nie trzeba się również zbytnio martwić o kompletne wykończenia.

Własnoręczne rękodzieło sprawi, że mieszkanie nabierze jedynego w swoim rodzaju klimatu, dlatego tym bardziej warto zrezygnować z gotowych wzorów. Poza tym w internecie jest mnóstwo poradników, z których możemy czerpać inspiracje.

filc

Filc nie musi się kojarzyć tylko z modnymi ostatnio torebkami. Elementem dekoracji może być również rękawica kuchenna, posiadający filcowe elementy fartuch czy oklejona ramka na zdjęcie. Drobne ozdoby można wykonać również ze ścinków, które pozostały z innych prac.

Dekorując dom materiałem z filcu nie trzeba dużych pieniędzy. Może więc nim posłużyć się każdy, a efekt z pewnością przejdzie oczekiwania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *