Panele podłogowe wydobywają charakter wnętrza

mar 18

Panele podłogowe wydobywają charakter wnętrza

Dzisiaj nie wystarczy świeżo pomalować ścian, aby skutecznie odnowić wnętrze, jeżeli na podłodze leży stare zużyte drewno lub wytarta wykładzina. Modne i komfortowe panele podłogowe, które są dostępne w każdym markecie budowlanym, okazują się niezawodnym, szybkim i niezwykle komfortowym rozwiązaniem na ulepszenie i odnowienie naszego domowego gniazdka.

Montaż paneli podłogowych jest dzisiaj szybki i nie wymaga udziału fachowca. Panele w domu możemy położyć sami, ponieważ wymagają jedynie zsunięcia ze sobą desek i połączenia ich w jedną całość. Jednak problem zaczyna się, gdy nie wiemy, jakie panele podłogowe wybrać. Wiele zależy od tego, gdzie panele będą zamontowane. Jest to ważne w wyborze paneli pod względem klasy ścieralności. Inne panele dobierzemy do miejsca, gdzie będzie znajdować się dywan, a inne z kolei do pustego salonu. Wysoką klasę ścieralności powinniśmy dobrać do miejsc najczęściej używanych, czyli do kuchni, pokoju czy przedpokoju. Takie miejsca są narażone na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania oraz ścieranie przy pomocy ciągłego chodzenia po nich.

Duże znaczenie ma kolor paneli podłogowych. Ważny jest dobór odpowiedniego odcienia do wnętrza, patrząc pod katem wykończenia innych drewnianych elewacji jak drzwi i okna. Panele powinny zgadzać się kolorystycznie, aby sprawiały wrażenie jednolitej całości i wydobyły piękno wnętrza. Jasne panele wymagają częstszych zabiegów czyszczenia i pielęgnacji, ponieważ widać na nich każdy, nawet minimalny brud. Ciemne panele nie pasują z kolei do małych i ponurych wnętrz, ponieważ jeszcze bardziej pogarszają komfort widzenia we wnętrzu.

Warto także zwrócić uwagę na ozdoby na panelach. Jeżeli nasze wnętrze samo w sobie jest przesycone kolorami i ozdobami, warto wówczas skupić się na panelach gładkich, które zminimalizują efekty dekoracyjne we wnętrzu. „Przesyt formy nad treścią” dawno już wyszedł z mody.

Panele podłogowe są dzisiaj jedną z najpopularniejszych metod wykończenia domowej podłogi i są stosowane niemal w każdym mieszkaniu. Skutecznie wypierają parkiety oraz inne elewacje drewniane. Są piękne i nowoczesne pod warunkiem odpowiedniego montażu i gustownego doboru.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *