Panele podłogowe na klik- szybko, ładnie i komfortowo

mar 18

Panele podłogowe na klik- szybko, ładnie i komfortowo

Panele podłogowe są dzisiaj modne, stały się znakomitym rozwiązaniem do szybkiego urządzenia pomieszczenia. Praktycznie zakładasz i chodzisz, a montaż jest tak prosty, że niemal każdy sam w warunkach domowych radzi sobie z ich założeniem.

Wybór kolorów paneli jest dzisiaj ogromny, a wzornictwo bogate. Nie tylko szybko się je zakłada, ale przede wszystkich robią wrażenie jednolitej struktury i są idealnym rozwiązaniem dla każdego domu czy mieszkania.

Obecnie większość paneli montuje się bez kleju, na klik. Wystarczy dobrze obejrzeć panele. Na jednym dłuższym boku mają pióro, a na drugim wpust, które wystarczy ze sobą połączyć i zatrzasnąć. Połączenie można otworzyć, unosząc jeden z paneli. Podczas normalnego chodzenia i użytkowania, panele nie rozłączą się. Warto pamiętać, że panele układa się w systemie podłogi pływającej, ale koniecznie należy na spód zastosować materiały izolacyjne.  Do wykończenia podłogi służą listwy przyścienne, które zakłada się na boczkach ściany, przez co całość wygląda ładnie i estetycznie.  Do montażu wystarczają proste narzędzia, a nawet brak kwalifikacji.

Podłoże do kładzenia paneli nie musi być usuwane. Można kłaść panele na starych podłożach typu płytki, beton czy drewno. Podłoże musi być równe oraz mocne. Jeżeli znajdują się ubytki należy je wygładzić zaprawą szpachlową. Pomieszczenie się odkurza i zdejmuje się drzwi. Najważniejszym elementem przed położeniem paneli jest zakładanie folii proizolacyjnej, potem zakładamy matę podkładową lub tekturę budowlaną. Materiał układamy łącząc taśmą klejącą, aby się nie rozsuwał. Podkład musi dotykać ściany, ale nie zachodzić na nią.

Ostatnim etapem jest montaż paneli, które zawsze zakłada się równolegle z linią padania promieni słonecznych. Montaż paneli zaczyna się od pełnego elementu, a docina ostatni rząd.  W miejscach, w których elementy stykają się ze ścianą, konieczne jest podcięcie paneli podłogowych.

Docina się też panele tam, gdzie wypadną elementy konstrukcyjne i rury instalacyjne. Ważne jest, aby pozostawiać wolne przestrzenia przy ścianach z każdej strony, ponieważ panele pracują bardzo długo, nawet całe życie, przesuwając się. Szczelinę przy ścianie maskuje się maskownicami ściennymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *