Jak najlepiej uszczelnić drzwi?

mar 18

Jak najlepiej uszczelnić drzwi?

Wybierając drzwi do domu zwracasz uwagę na ich wygląd. Chcesz, aby były nie tylko ładne, ale także by stanowiły ochronę przed kradzieżą, nieproszonymi gośćmi, czy mrozem. Jednak w tym ostatnim wypadku drzwi pochodzące od najlepszych, najbardziej znanych producentów, nie zawsze są szczelne, co szczególnie dobrze widać podczas mroźnych, zimowych nocy?

Najczęstszym rozwiązaniem jest położenie u dołu drzwi grubych, często już zniszczonych koców, ręczników czy innych niepotrzebnych materiałów, które pełnią rolę swego rodzaju izolatora.

Kolejnym rozwiązaniem jest oklejenie taśmą drzwi, co także ma przyczynić się do zatrzymania zimnego powietrza na zewnątrz domu.

Ciekawym sposobem, z którego możemy skorzystać jest obłożenie drzwi specjalną pianką, styropianem, czy specjalnymi ekranami, które także mogą sprawić, że mniej ciepła będzie przez nie uciekać. Niektóre osoby decydują się na usunięcie ozdobnych szyb z drzwi, i wstawienie w to miejsce kawałków drewna.

Jeszcze innym rozwiązaniem, które cieszy się bardzo dużym uznaniem jest wstawienie dodatkowych drzwi. W ten sposób powstaje dodatkowy korytarz, w którym zatrzymywane zostaje zimniejsze powietrze, które nie przechodzi przez drugie, wewnętrzne drzwi do mieszkania.

Decydując się na ocieplenie drzwi należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jeden, niezwykle ważny szczegół. Sprawdźmy czy nasze drzwi idealnie przylegają do futryny, czy też są widoczne między nimi szczeliny. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wymianą drzwi na nowe, które na pewno będą szczelniejsze.

Kolejnym aspektem, na którym musimy zwrócić uwagę zanim przystąpimy do ocieplania drzwi jest sprawdzenie jak szeroka jest szpara pomiędzy drzwiami a podłogą. Jeśli ta szpara jest stosunkowo duża, to należy przede wszystkim zająć się jej uszczelnieniem – warto zastanowić się nad podniesieniem podłogi lub też nad osadzeniem od nowa drzwi, i jednoczesnym zmniejszeniem szpary.

Uszczelniając drzwi pamiętajmy jednak o tym, aby nie stosować zbyt dużo rozwiązań jednocześnie. Zdecydujmy się albo na zakup nowych drzwi, albo też na ich obłożenie materiałami izolacyjnymi. Pamiętajmy o tym, że zbyt duża warstwa izolacyjna może prowadzić do uszkodzenia drzwi, zwłaszcza wtedy, kiedy pod izolację dostanie się woda, która będzie zamarzać, powodując tym samym jeszcze większe uszkodzenia, których naprawa nie zawsze będzie możliwa.

Na podstawie Castorama.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *