Dekorujemy podłogę dywanem

mar 05

Dekorujemy podłogę dywanem

Dywany duże i małe, okrągłe i prostokątne-sklepy oferują dziś tyle modeli dywanów, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej, że dywany stanowią ważny element wystroju wnętrza, obowiązkowy w wielu domostwach.

Dywany zdobią podłogi wielu mieszkań i domów. Niektórzy jednak nie są ich zwolennikami i unikają ich jak ognia. Dobrze dobrany dywan potrafi odmienić wnętrze i sprawić, że zima podłoga stanie się miejscem zabawy, relaksu i odpoczynku.

Dywany sprawiają oczywiście więcej problemów niż sama podłoga. W zasadzie, decydując się na dywan, przysparzamy sobie dodatkowego sprzątania. Nie wystarczy już tylko wypastować podłogę, trzeba jeszcze odkurzyć, wytrzepać, a co jakiś czas nawet wyprać dywan. Trzeba na niego uważać bardziej niż na samą podłogę, ponieważ niektóre zanieczyszczenia mogą pozostać na nim na zawsze. Wtedy dywan starci swoją funkcję dekoracyjną. Z dywanu trudniej też usunąć sierść zwierząt.

Dywany i wykładziny są dobrym rozwiązaniem zwłaszcza do pokojów dziecinnych. Na rynku dostępne są dywany z postaciami z bajek i innymi ciekawymi wzorami, które dzieci chętnie wykorzystają do zabawy. Dzięki nim dzieci nie odczuwają chłodu płynącego od podłogi, a przecież spędzają na niej dużo czasu.

Nowoczesne dywany

Dla starszych wielbicieli dywanów producenci prześcigają się w projektach. A tych jest oczywiście bardzo dużo. Współczesne dywany tkane maszynowo na wielką skalę znajdziemy w tak wielu wzorach i kolorach, że każdy dopasuje dywan odpowiedni do swojego wnętrza. Ceny dywanów, ze względu na proces wytwarzania, są przystępne, dlatego każdy, kto myśli o dywanie, na pewno odnajdzie model odpowiadający mu ceną, wzorem i rozmiarem.

oryginalne dywany

Dywany orientalne

Pamiętajmy, ze maszynowo tkane dywany przeznaczone są dla szerokiego grona klientów. Nowoczesne wzornictwo ma odpowiadać współczesnym oczekiwaniom i trendom w wykończeniu i dekoracji wnętrz i tak też się dzieje. Prawdziwi koneserzy dywanów, osoby zainteresowane urządzeniem lokum w specyficznym orientalnym stylu, mają możliwość zakupu dywanów tkanych ręcznie, oryginalnych, o unikalnym, misternym wzornictwie. Dywan perski, indysjki, turecki albo chiński to często prawdziwe dzieła sztuki najwyższej jakości. Za jakością idzie jednak cena, która znacznie przewyższa ceny dywanów produkowanych maszynowo. Takie oryginalne dywany doskonale podkreślą styl pomieszczeń urządzonych w stylu orientalnym.

W zależności więc od środków, jakie jesteśmy skłonni przeznaczyć na zakup dywanu, naszego gustu, i oczekiwań, mamy możliwość zakupu dywanów większych, mniejszych, tańszych, droższych, wykonanych z materiałów naturalnych bądź syntetycznych. Bez względu jednak na to, jaki będzie nasz dywan, na pewno jego obecność na podłodze doda pomieszczeniu uroku, przytulności i ciepła.

One comment

  1. index /

    piękne, orientalne dywany to jest to

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *