Naklejki winylowe na ścianę – pomysły i porady

mar 03

Naklejki winylowe na ścianę – pomysły i porady

Dostępne na naszym rynku od kilku dobrych lat naklejki naścienne znalazły miejsce w wielu domach. Jak jednak dobrać tak by nie przedobrzyć i jak je wykorzystywać? Przeczytaj o kilku zasadach rządzących tymi dekoracjami.

Wybór miejsca

Jako dodatkowy ornament, naklejka nie może przytłaczać. Dlatego szukaj pustych, przestrzennych ścian, najlepiej takich na których nie wiszą już ozdoby. Jeśli brak ci w mieszkaniu miejsca na oddech to nie rozwiążesz tego przez duże, wyraźne wzory na ścianach. Wybieraj wtedy mniejsze, subtelniejsze wzory, które będą akcentowały atuty Twojego domostwa.

Bardzo ważne jest światło, jeśli obejrzyj przed aplikacją wzór zarówno w dziennym jak i sztucznym świetle by upewnić się że dobrze wybrałaś kolor. 

nalepka z tekstem

Dobór wzoru

Wbrew pozorom ten etap zacznij nie od przeglądania katalogów, ale od zmierzenia docelowej przestrzeni. Wzór zazwyczaj można zmniejszyć, ścianę ciężko rozciągnąć. Kiedy już wiesz gdzie i jak duże masz miejsce, czas zaszaleć. Wybór dostępnych wzorów jest gigantyczny, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie. Podajemy kilku reguł którymi warto się kierować przy doborze naklejek:

  • Mniej znaczy więcej, nie rzucaj się na gigantyczne i rozbuchane koncepty – akcesoria mają komplementować, nie przytłaczać

  • Nie idź za pierwszym instynktem – pamiętaj żeby dobrać rozważnie bo jeszcze się na ten wzór napatrzysz

  • Znajdź coś co wyraża Ciebie, z szerokiej gamy na pewno wybierzesz coś co wygląda estetycznie i ukazuje Twoje zainteresowania

  • Dobieraj pod kolor ścian, ogólna zasada wskazuje by naklejka była ciemniejsza od tła

  • Używaj rozsądnie kontrastu, koniecznie sprawdź przed zakupem jak różnokolorowa aplikacja będzie układała się z kolorem ściany

  • Baw się przestrzenią negatywną – kilka pasków naklejki i działająca wyobraźni może stworzyć prawdziwy obraz w oczach widzów, wykorzystaj to 

Własna naklejka

W Polsce działa kilka firm które wykonają dla ciebie ornament na zamówienie. Jest to świetna okazja do stworzenia naprawdę unikalnego wystroju, zachęcamy jednak byś gotowy projekt pokazała osobie trzeciej (życzliwej, acz krytycznej) przed realizacją, nie zawsze pomysł powstały w porywie chwili jest najlepszym. 

winylowa nalepka

Pokój dziecięcy

Jeśli masz dzieci i chcesz ożywić ściany w ich pokoju, naklejki winylowe to świetne rozwiązanie. Dostępne są wzory ze wszystkimi bohaterami dziecięcej wyobraźni, możesz także dobrać opcję świecącą w ciemności. Pokój dziecięcy to idealne miejsce na realizowanie bardziej spontanicznych i żywiołowych pomysłów. Spytaj się jednak koniecznie przed aplikacją dzieci o zdanie, nie chcesz przez przypadek kupić naklejki z Supermanem jeśli kochają Spider-mana.

Aplikacja i usuwanie

Niewątpliwie gigantycznym atutem tego typu dekoracji jest prostota i szybkość nakładania, całą sprawę jesteś w stanie załatwić w ciągu pół godziny. Jeśli zaś znudzisz się wzorem, usunięcie to również łatwizna. Zobaczysz sama – własnoręczne wypełnianie mieszkania zajmującymi niuansami wejdzie ci szybko w krew.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *